Головна » 2015 » Квітень » 24 » Коболєв - Україна відновила переговори з Румунією про реверс газу

Коболєв - Україна відновила переговори з Румунією про реверс газу

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" відновила перервані в 2013 році переговори з Румунією про постачання газу в Україну за реверсною схемою, повідомив журналістам голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Так, ми ведемо переговори з румунською стороною. Але поки що ніякої конкретної інформації не надаємо", - сказав він.

При цьому голова "Нафтогазу" зазначив, що Україна дуже зацікавлена в досягненні угоди про постачання палива. "Ми б дуже хотіли, аби Румунія стала ще однією країною в реверсних поставках газу в Україну з ЄС", - сказав Коболєв.

Як повідомлялося, Україна розраховувала в жовтні 2013 року підписати угоду про постачання природного газу з території Румунії. Однак тоді виникли технічні труднощі з відкриттям зазначеного маршруту. Компанія Transgaz SA, національний оператор газотранспортної системи Румунії, називала своїм пріоритетним завданням будівництво газопроводу між Румунією і Молдовою "Ясси-Унгени", і тому реверсна схема могла запрацювати, за оцінками румунської сторони, не раніше 2016 року.

На сьогодні Україна використовує три основних маршрутуи реверсу - через Польщу, Угорщину й Словаччину. Словацький маршрут є пріоритетним для України.

За оцінками Міненерговугілля, загальний обсяг споживання газу в Україні в 2015 році становитиме близько 40 млрд кубометрів. При цьому обсяг імпорту, який може бути здійснений 2015 року, становитиме близько 25 млрд кубометрів, які можуть бути закачані в сховища для використання в майбутньому. За оцінками уряду, близько 60% імпорту буде закуплено у європейських постачальників.


За матеріалами: Новини Закарпаття
17.01.2020
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1577

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]