Головна » 2020 » Листопад » 9 » Коли можна буде жити в Чорнобилі - Мінприроди

Коли можна буде жити в Чорнобилі - Мінприроди

Чорнобиль

У Чорнобильську зону можна буде повернутися жити. За прогнозами Мінприроди, через 50 – 60 років радіоактивність елементів і конструкцій в регіоні значно знизиться.

Люди житимуть у 30-кілометровій зоні відчуження без будь-яких обмежень, але 10-кілометрова зона назавжди залишиться непридатною для життя. Це ствердив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський в інтерв'ю "Фокус".

Прогнози Мінприроди

За прогнозами Мінприроди, за 50 – 60 років радіоактивність елементів і конструкцій значно знизиться, а надзвичайно активні елементи приберуть в геологічне сховище. Зараз потрібно демонтувати нестабільні конструкції всередині нового конфайнменту (утримання).

Це потрібно зробити, оскільки, якщо щось впаде і підніметься курява, рівень радіації підвищиться. Неможливо буде зайти в арку у звичайних засобах захисту, доведеться залучити маніпулятори, – ствердив Абрамовський.

Розібрати арку

Він зазначив, що через 60 років треба буде вивчати питання про те, як розібрати арку.

"Її можна відкотити назад і повністю демонтувати, щоб розібрати конструкції об'єкту укриття. До цього потрібно буде витягти з 4-го енергоблока всі активні паливні елементи, графіт, що були на даху", – також додав Абрамовський.


За матеріалами: Новини сьогодні
09.11.2020
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 147

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]