Головна » 2018 » September » 4 » Коштуватиме 50 мільйонів щороку міжнародний аеропорт "Ужгород"

Коштуватиме 50 мільйонів щороку міжнародний аеропорт "Ужгород"

Депутати Закарпатської облради мають намір звернутися до Кабміну щодо фінансування з держбютжету ужгородського летовища.

Проект відповідного рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо фінансування з державного бюджету заходів із розвитку інфраструктури ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» розглянуть на другому пленарному засіданні 12-ї сесії, яке відбудеться 27 вересня. Про це повідомляє Прес-служба Закарпатської облради.

Зазаначається що автор документу – департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства.

“З обласного бюджету забезпечується фінансова підтримка на проведення навчання персоналу авіапідприємства, погашення заборгованості із заробітної плати працівникам аеропорту і спожиті комунальні послуги, придбання техніки та обладнання тощо. Постійно проводиться робота із залучення коштів для відновлення інфраструктури аеропорту”, – сказано в повідомлені.

Водночас, за інформацією Закарпатської облради в бюджеті краю на 2018 рік передбачено видатки на реалізацію Програми підвищення ефективності функціонування  ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22 грудня 2016 року № 608, у сумі 4000,0 тис. грн., з яких протягом першого півріччя 2018 року було профінансовано лише на заробітну плату та податки – 1581,6 тис. гривень.

“Збереження діяльності підприємства, усунення недоліків у роботі авіапідприємства, забезпечення безпеки авіаперевезень та сертифікаційної придатності аеропорту, придбання необхідного обладнання та допоміжної наземної техніки для обслуговування повітряних суден, аварійно-рятувальної та пожежної техніки потребує значного фінансування, що на переконання ОДА неможливо забезпечити без державної фінансової підтримки, адже на сьогодні фінансування першочергових заходів із забезпечення діяльності аеропорту здійснюється з обласного бюджету у межах фінансової спроможності”, – повідомляє прес служба.

Також повідомляється що пунктом 12 Переліку основних завдань і заходів Програми розвитку аеропортів на період до 2023 року визначено завдання із забезпечення розвитку Міжнародного аеропорту «Ужгород», проте лише на 2016 рік на загальну суму 19,13 млн грн, з яких 17,3 млн грн за рахунок обласного бюджету. Кошти у сумі 1,68 млн грн, що передбачалися з державного бюджету на потреби аеропорту, не фінансувалися.

Разом з тим, фінансування Програми передбачено і за рахунок державних коштів, в тому числі коштів, що залучаються під державні гарантії у обсязі 5086,27 млн гривень. Головним розпорядником зазначених бюджетних коштів визначено Укрінфрапроект. Так, протягом дії Програми передбачено фінансування за рахунок державних коштів на забезпечення розвитку комунальних міжнародних аеропортів: «Одеса» – 1679,9 млн грн; «Херсон» – 934,7 млн грн; «Запоріжжя» – 611,3 млн грн і т. д.

Обласна рада та ОДА неодноразово зверталася з питань забезпечення фінансової державної підтримки розвитку ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» за рахунок Програми, однак ці звернення на сьогодні не враховано.

Зазначається що депутати обласної ради позитивно оцінюють підписання 10 липня 2018 року за підтримки Міністерства інфраструктури України у м. Страсбург (Франція) між Державним підприємством обслуговування повітряного руху України та Європейською агенцією з безпеки польотів Контракту щодо сертифікації Украероруху відповідно до норм Європейського Союзу та перспективи того, що до закінчення 2018 року буде створено умови з відновлення регулярного авіасполучення із Закарпаттям.

“Ми переконані, що ця подія спонукає до необхідності прискорення розв’язання питань із розвитку інфраструктури аеропорту «Ужгород» та забезпечення його необхідною технікою та обладнанням.

Враховуючи вищенаведене, просимо доручити Міністерству інфраструктури України опрацювати порушене питання та внести зміни до Переліку основних завдань і заходів Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року щодо фінансування з державного бюджету заходів із розвитку інфраструктури ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород», придбання необхідного устаткування та обладнання, світлосигнального обладнання аеродрому,допоміжної наземної техніки для обслуговування повітряних суден, аварійно-рятувальної і пожежної техніки, передбачивши щорічне фінансування на ці цілі з державного бюджету в обсязі близько 50-60 млн гривень», – наголошується у проекті звернення.


За матеріалами: Новини сьогодні
04-09-2018
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1454

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]