Молочні зуби лікування не потребують
Близько 40% п'ятирічних дітей у Великобританії мають дефекти емалі, і лише кожному десятому з них стоматолог пломбує зуби. Ці дані змушують аналітиків задуматися про розробку нових підходів до лікування дитячих зубів. Сьогодні стоматологи в кожному конкретному випадку змушені покладатися тільки на власну думку і досвід при ухваленні рішення про лікування дитини.
Професор Мартін Тикл (Martin Tickle), співробітник Манчестерського університету (University of Manchester), Великобританія, при цілеспрямованому опитуванні не виявив істотних відмінностей у кількості гострого зубного болю або інфекції в лікованих і нелікованих молочних зубах.
Коли він розмовляв з батьками всіх п'ятирічних дітей, які проживають в районі порту Ельшмер (Ellesmere) і в Честері в 2003 році, він з'ясував, що лише 6% з них хотіли б, щоб лікар запломбував зуби дитині при безсимптомному руйнуванні зубної тканини. Але третина батьків хотіла б, щоб дантист контролював стан дитячих зубів.
Якщо дитина страждає від серйозного болю і не спить через це ночами, і батьки впевнені, що похід до стоматолога поліпшить стан їх дитяти, то справа за вибором не стоїть. Але коли руйнування зуба не супроводжується гострими симптомами, виникає сумнів: лікувати його, якщо до 11 років, а то й раніше, він все одно випаде і заміниться постійним зубом.
Каміні Шах (Kamini Shah), дантист і почесний секретар британської Асоціації лікування зубів (British Association for the Study of Community Dentistry), сказала: «Сьогодні є дві популярні практики лікування молочних зубів.
Одні дантисти думають, що руйнування молочного зуба може призвести до виникнення сильного болю або відбитися на постійних зубах, тому їх треба лікувати. Інші вважають, що пломбування мало чим допомагає в цьому випадку, і тому не хапаються відразу за бур. Якщо малюк дуже примхливий, але має повний рот безболісних дірочок, можна покрити їх фторидним лаком, а не пломбувати все підряд».
Лікар Шах сказала: «Це шлях, коли лікар завойовує довіру дитини. Таким чином він перешкоджає формуванню вельми поширеної фобії зубного кабінету, яку відчувають майже всі дорослі».