Головна » 2023 » Жовтень » 24 » Може бути шпигуном під прикриттям постпред рф у ЄС, - Der Spiegel

Може бути шпигуном під прикриттям постпред рф у ЄС, - Der Spiegel

Бельгійські безпекові структури підозрюють його у роботі на Службу зовнішньої розвідки росії. росія має багато шпигунів у ЄС.

Керівник представництва росії при Євросоюзі Кирило Логвінов, який базується у Брюсселі, може бути шпигуном під дипломатичним прикриттям.

Відповідне припущення зробили європейські журналісти. Німецьке Der Spiegel, бельгійське De Tijd, шведське Expressen, естонське Delfi, литовське LRT, польські VSquare і Frontstory, заснований емігрантами з росії "Центр Досьє" та словацьке ICJK працюють над спільним проектом під назвою Espiomats. Згідно з задумом, його мета - виявити всіх шпигунів у Європі, які працюють під дипломатичним прикриттям.

Зазначається, що бельгійські безпекові структури підозрюють Логвінова у роботі на Службу зовнішньої розвідки росії. Також вони припускають, що й інші російські "дипломати" можуть займатись подібною діяльністю.

Контррозвідка нібито закликала вислати Логвінова з Бельгії, але Європейська служба зовнішніх справ була проти, побоюючись наслідків для своїх дипломатів у рф .Віцепрезидент Європарламенту Мартін Гойсік здивований, що Логвінов досі перебуває в ЄС.

"Якщо бельгійські безпекові структури справді рекомендували вислати його, мені дуже цікаво, чому EEAS не зробила цього", – сказав він журналістам.

Як додається, 48-річний Логвінов акредитований як дипломат Постійного представництва росії у Брюсселі з 2018 року. Він став де-факто головою представництва близько року тому, відколи останній посол росії при ЄС залишив посаду.

У 2010-2014 роках Логвінов працював у російському посольстві у Берліні, однак  тоді його не підозрювали як можливого шпигуна.

Шпигуни росії у Європі

У серпні Швеція звинуватила чоловіка в шпигунстві на користь росії. Також повідомлялось, що росія вербує в Польщі шпигунів через Інтернет.

У вересні британська влада звинуватила п'ятьох болгар у шпигунстві на користь росії.


За матеріалами: Новини сьогодні
24-10-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1867

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]