Головна » 2022 » Жовтень » 31 » Може змінити назву країни Нова Зеландія

Може змінити назву країни Нова Зеландія

нова зеландія

Жителі Нової Зеландії підписали петицію на користь перейменування країни на маорійське Аотеароа, а спеціальний комітет у справах корінного населення маорі готовий обговорити офіційну зміну назви республіки, повідомляє New Zealand Gerald.

"Влітку до парламенту надійшла петиція з 70 тис. підписів жителів країни, які хочуть перейменування Нової Зеландії на Аотеароа. Спеціальний комітет у справах маорі заявив, що обговорить офіційну зміну назви країни на одній із нарад у парламенті. Тим часом політики розділилися з приводу зміни назви, але більша частина громадськості готова прийняти її", - пише видання.

За словами прем'єр-міністра країни Джасінди Ардерн, поки що не розглядається питання офіційної зміни назви, але вона сподівається на активне використання майорійського синоніму у повсякденному житті.

"Незалежно від того, чи змінимо ми його в законі, я не думаю, що зміниться той факт, що новозеландці дедалі частіше говорять про Аотеароа. І цей перехід вітається", - зазначила вона.

У свою чергу, керівник партії маорі Деббі Нгарьова-Пакер відхилила ідею проведення референдуму щодо перейменування Нової Зеландії, аргументувавши тим, що корінне населення країни становить лише 17%.

Аотеароа з мови маорі перекладається як "країна довгої білої хмари".


За матеріалами: Новини сьогодні
31-10-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1201

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]