Головна » 2019 » Квітень » 1 » Навчались медіаграмотності у головній книгозбірні Закарпаття

Навчались медіаграмотності у головній книгозбірні Закарпаття

У головній книгозбірні Закарпаття навчались медіаграмотності

29 березня на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбувся тренінг “Практична медіаграмотність для бібліотечних фахівців”.

Працівники Закарпатської ОУНБ та Ужгородської центральної міської бібліотеки дізнавалися про сучасні види мас-медіа, ознайомилися з найрозповсюдженими видами маніпуляції та пропаганди, які використовує медіа аби впливати на нашу свідомість та навчились методам захисту, які можуть допомогти відрізняти правду від брехні. Наочні приклади та відео допомогли ще більше побачити як легко можна зманіпулювати нами, проте розвиваючи навички критичного мислення можна не піддаватися на такий влив.

Особливо критично нам треба ставитися до агітацій під час передвиборчих кампаній. На що потрібно звертати увагу та як не піддатись на маніпуляції, а зробити виважений та особистий вибір, учасникам тренінгу допомогло практичне заняття з пошуку фактів “Не вір - перевір” (розробка IREX), яке провела Вікторія Замула, працівник ІРЦ “Вікно в Америку”.

Не оминуло уваги й соціальні мережі, які по праву можна назвати розсадниками фейкових повідомлень. Бібліотечні фахівці отримали практичні поради на що потрібно звертати увагу аби не стати жертвами маніпуляторів, а натомість використовувати соціальні мережі як платформу для створення свого власного чи професійного інформаційного контенту.

Медіаграмотність – це вміння, яке не можна розвинути за один день. Йому треба навчатись постійно. Проте бути медіаграмотним сьогодні вкрай важливо. Ми, як бібліотечні фахівці, повинні розуміти це, оскільки ми є збирачами інформації. Бібліотеки повинні стати тим осередком, де будь-який користувач може мати можливість отримати якісну інформацію та розвивати свою медіаграмотність.

Тренінг відбувся в рамках проекту “Local voices. Global changes”, який реалізовує інформаційно-ресурсний центр “Вікно в Америку” у співпраці з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за сприянням Посольства США, інформує Любов Толстова, керівник ІРЦ “Вікно в Америку”.


За матеріалами: Новини Закарпаття
11.12.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1143

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]