Головна » 2018 » Жовтень » 3 » Нові європейські методи боротьби з домашнім насильством запроваджуються на Закарпатті

Нові європейські методи боротьби з домашнім насильством запроваджуються на Закарпатті

На Закарпатті запроваджуються нові європейські методи боротьби з домашнім насильством

У Головному управлінні Національної поліції Закарпаття відбувся відбір поліцейських для запуску в області пілотного проекту «Поліна». Представники Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Департаменту патрульної поліції, а також Департаменту превентивної діяльності провели набір поліцейських у спецпідрозділи поліції області, робота яких спрямована на протидію та запобігання домашньому насильству.

Сьогодні, 3 жовтня, за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні в приміщенні Головного управління Національної поліції в Закарпатській області була організована співбесіда з дільничними офіцерами поліції та працівниками Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева. Комісія, в складі координатора проектів ОБСЄ в Україні Тетяни Медун, старшого інспектора з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Євгена Мамушкіна та начальника відділу координації управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності  Василя Богдана, спілкувалася з поліцейськими на тему запровадження в різних областях України та Закарпатті зокрема проекту «Поліна».

Нагадаємо, пілотний проект під назвою «Поліна» — «поліція проти насильства» — стартував минулого року в окремих районах Києва, а згодом і в  містах інших областей України. Проект спрямований на запровадження в дію Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Із введенням нових змін у законодавстві України особи, які скоюють насильство над членами їхніх сімей, нестимуть кримінальну відповідальність. Для виявлення таких правопорушень, їх фіксації  і протидії домашньому насильству створюються спеціальні підрозділи із кількох мобільних груп.

Групи оснащені окремими автомобілями, планшетами та відеокамерами і реагують виключно на виклики, що стосуються домашнього насильства. До складу мобільних груп увійдуть відібрані комісією працівники поліції, які проходитимуть спеціальне навчання у Львові або Дніпрі.

Протягом п’ятиденних спеціальних курсів полісмени не лише засвоять законодавчу базу з протидії насильства, але й зможуть потренуватися на практиці. Йдеться про навчання із спеціалістами в галузі психології та парамедицини. Для курсантів спеціально облаштовані кімнати, в яких за допомогою професійних акторів обігруються  як типові ситуації з сімейними сварками, так і складніші, із можливим застосуванням зброї. Крім того, практиканти навчаться надавати невідкладну медичну допомогу. Після таких ситуативних навчань курсанти разом зі спеціалістами аналізуватимуть порядок та правильність та злагодженість необхідних дій.

Під час бесіди члени комісії враховували всі аспекти готовності претендентів на виконання вказаної роботи, проте головний акцент робився саме на психологічній готовності поліцейським стати на сторожі прав і захисту жертв насилля. У результаті співбесіди, із 25 претендентів комісія відібрала 10 поліцейських, які на власній практиці під час чергувань стикалися з ситуаціями домашнього насильства, а також виявили бажання спробувати свої сили у реалізації проекту «Поліна». Саме вони утворять мобільну групу в обласному центрі Закарпаття.

Відділ комунікації поліції Закарпатській області

 


За матеріалами: Новини сьогодні
03-10-2018
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1501

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]