Головна » 2023 » Червень » 22 » Нові небезпеки, які загрожують пасажирам затонулої субмарини "Титан", в Канаді вчені назвали

Нові небезпеки, які загрожують пасажирам затонулої субмарини "Титан", в Канаді вчені назвали

До нестачі кисню додалося можливе переохолодження. Оскільки досі немає жодних обнадійливих звісток про результати пошуків затонулої субмарини "Титан", перспективи п'яти пасажирів, що перебувають у ній, бачаться дедалі похмурішими. Тим більше, що фахівці кажуть, що їм загрожує не лише те, що після полудня запаси кисню у субмарині закінчаться.

Як повідомляє ВВС, доктор Кен Ледес, експерт з гіпербаричної медицини в Меморіальному університеті Сент-Джонс, Ньюфаундленд, каже, що нестача кисню могла посилитися в тому випадку, якщо на "Титані" не працює електроживлення, яке, серед іншого, відігравало роль у регулюванні кількості кисню та вуглекислого газу усередині субмарини.

За його словами, у міру падіння рівня кисню частка вуглекислого газу, що видихається екіпажем, зростатиме, що може призвести до фатальних наслідків: "У міру того, як рівень вуглекислого газу збільшується, він стає заспокійливим, схожим на газ, що анестезує, і ви засинаєте" . Занадто велика кількість газу в кровотоку людини, відома як гіперкапнія, може її вбити.

Колишній капітан підводного човна Королівського флоту Раян Ремсі каже, що переглядав в Інтернеті відеоролики про внутрішню частину Титану і не міг побачити систему видалення вуглекислого газу, відому як скрубери. "Для мене це найбільша проблема з усіх", - каже він.

Одночасно екіпаж субмарини наражається на ризик переохолодження. За словами капітана Ремзі, якщо підводний човен знаходиться на океанському дні, температура води там близько 0 градусів. А якщо на "Титані" не працює електроживлення, то там немає й обігріву.

Переохолодження, брак кисню та накопичення вуглекислого газу всередині підводного човна означають, що здатність екіпажу вступати в контакт з пошуково-рятувальною місією, наприклад, стукаючи по корпусу через рівні проміжки часу, щоб спробувати привернути увагу, буде зменшуватися.

"Якщо вони непритомні, то мало чим зможуть допомогти собі самі", - каже доктор Ледес. Але він додає, що пасажири "Титану" можуть розкидати гранули, що поглинають вуглекислий газ (якщо вони їх мають), або знижувати енергоспоживання, якщо у них все ще є електрика.

Що стосується їжі та води, то берегова охорона повідомила, що екіпаж на борту мав деякі "обмежені пайки". Незважаючи на всі ці проблеми, доктор Ледес закликає не скасовувати пошуково-рятувальну операцію занадто рано, кажучи, що люди можуть вижити навіть за дуже низького рівня кисню: "Це залежить від того, чи є у них сили та електрика, щоб мати можливість (допомогти собі), але абсолютно точно, вони все ще можуть бути живі”.


За матеріалами: Новини сьогодні
22-06-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1448

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]