Головна » 2024 » Лютий » 20 » Перестати хворіти, зміцнити імунну систему: поради

Перестати хворіти, зміцнити імунну систему: поради

Слабка імунна система робить організм сприйнятливим до впливу шкідливих зовнішніх факторів, в результаті людина часто хворіє. Але існують способи зміцнити імунний захист і не боятися вірусів та інфекцій.

Пити достатньо рідини

Сухе від нагрівання повітря робить слизову тканину, що служить бар’єром для патогенів, дуже вразливою. Наявні дані говорять, що люди, які випивають не менше 1,5 літра води день, стимулюють роботу механізмів по зволоженню слизових оболонок, зміцнюючи таким чином перешкоду від збудників хвороб.

Більше свіжого повітря

Найпростіший спосіб уникнути впливу сухого нагрітого і погано циркулюючого повітря в приміщеннях – регулярно виходити на прогулянку в світлий час доби. Імунна система при цьому зміцнюється за рахунок більш інтенсивного вироблення вітаміну D, що активує в організмі клітини-вбивці різних патогенів.

Вплив холодом

Хочете перестати хворіти, загартовуйтеся. Не потрібно постійно кутатися в теплий одяг, час від часу корисно піддавати себе дії низьких температур – відкривати вікна в мороз, вмиватися холодною водою. Це підвищує пульс, активізує циркуляцію крові і власну терморегуляцію організму.

Достатній сон

Недолік сну послаблює імунну систему внаслідок збільшення вироблення гормону стресу кортизолу. Щоб не хворіти, спати потрібно не менше шести годин, краще сім-вісім.

Маленькі радості

Додатково до повноцінного сну імунна система потребує регулярних перервах і розслабленні протягом кожного дня. Найпростіші дії, відволікаючі від монотонної роботи (пиття чаю в спокійній обстановці, дружнє спілкування), знижують рівні стресових гормонів, що зміцнює здоров’я.

Фізнавантаження на тренування витривалості

Біг, скандинавська ходьба, їзда на велосипеді активізують кровообіг, допомагаючи організму швидше позбавлятися від хвороботворних речовин. Головне – не перестаратися: надмірні навантаження можуть послаблювати імунну систему.

Мінерали

Такі мікроелементи, як цинк, залізо, селен і мідь (в основному містяться в м’ясі, рибі, молочних продуктах) вкрай корисні для імунних клітин. Їх достатнє споживання допомагає не хворіти навіть в сезон епідемій.


За матеріалами: Новини сьогодні
20-02-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1494

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]