Головна » 2016 » Серпень » 19 » Порошенко обіцяє матерям полонених "найширші компроміси"

Порошенко обіцяє матерям полонених "найширші компроміси"

Українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення полонених. Про це заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі із мамами та дружинами полонених, передає прес-служба президента.

Глава держави поінформував жінок про перебіг переговорного процесу в питанні звільнення заручників, а також наголосив, що Україна наполягає на безумовному звільненні всіх заручників, яких утримують як на окупованій території, так і в Російській Федерації.

За словами Порошенка, зустріч з мамами та дружинами полонених готувалась давно і для нього дуже важливо надати конкретну інформацію щодо долі заручників.

Він назвав надзвичайно важливим той факт, що можна говорити про підтвердження інформації щодо 45 заручників.

"А це означає, що ми будемо боротися за їх якнайшвидше звільнення. Це дасть можливість нам потроїти зусилля для того, щоб якнайшвидше були позитивні новини", - сказав президент.

Порошенко підкреслив, що звільнення заручників залежить напряму від Російської Федерації, яка повинна в цьому питанні натиснути на бойовиків щодо виконання цього ключового пункту Мінських угод.

Президент підкреслив, що питання звільнення українців із полону є для нього пріоритетним і його уповноваженні постійно доповідають про будь-які зміни у цьому процесі.

За його словами, з початку війни вже знайдено і звільнено 3080 заручників. Наразі в полоні перебувають 107 цивільних і військових громадян України.

Порошенко підкреслив, що важливо тримати спільну лінію в питанні звільнення всіх українських полонених.

Президент поінформував, що 19 серпня заступник глави АП Костянтин Єлісєєв, у Берліні передасть списки із прізвищами 45 заручників до офісів президента Франції та канцлера Німеччини для того, щоб у європейських столицях знали про кожного українця, якого утримують у полоні.

Порошенко також підкреслив, що Україна наполегливо вимагає, щоб представників Міжнародного комітету Червоного хреста було допущено до окупованих територій, щоб вони отримали доступ до тюрем і були залучені до пошуку і звільнення полонених.

Це питання знову буде підніматись у Мінську під час чергового раунду переговорів.

Президент також зауважив, що жодного звільнення не відбувається без участі Служби безпеки України і українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення.

В свою чергу, голова СБУ Василь Грицак зазначив, що Служба безпеки виконує всі доручення президента задля того, щоб був знайдений компроміс і звільнено українських заручників. "Ми не імітуємо процес, і не робимо піар. Кожного дня, за кожного хлопця іде боротьба. Поки 107 хлопців не витягнемо – ми не зупинимось", - наголосив Василь Грицак.

Представник Мінської групи, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко підкреслила, що 25 серпня і 7 вересня на наступних зустрічах у Мінську це питання буде одним із пріоритетних. "Ми сподіваємось, що отримаємо конкретні пропозиції щодо звільнення 45 полонених", - зазначила вона.

Рідні полонених звернулися до президента з проханням зробити все можливе для прискорення процесу звільнення українців. "Найбільш складне питання: "Коли звільнять?". Хочу попросити вас зробити все можливе і неможливе – я розумію, що ви це робите. Але хочеться ще раз звернутися, щоб якомога скоріше наші близькі були вдома", - зазначила дружина полоненого військового Наталя Бесараб.

Дружина полоненого військового Олена Жемчугова зазначила, що ця зустріч є довгоочікуваною для усіх родичів: "Вдячна, що ви вселили надію. Сподіваюсь, що не тільки в моє серце, але і в серця присутніх. Дуже багато залежить від вас, як від глави держави, що ви зможете і знайдете варіанти, щоб звільнити всіх".

У зустрічі також взяли народні депутати Ірина Луценко та Оксана Білозір та представники Об’єднаного центру звільнення заручників.

Як відомо, депутат Надія Савченко заявила, що почала голодування заради якнайшвидшого звільнення заручників, яких утримують на окупованих територіях.

8 серпня на вул. Банковій в центрі Києва біля будівлі Адміністрації президента відбулася інспірована Савченко акція "Не кидай своїх" з вимогою якнайшвидшого звільнення з полону бойовиків українських громадян.

На акції 5 осіб оголосили голодування - троє матерів і дві дружини полонених. Пізніше до них приєднався ще один чоловік.

З боку української влади неодноразово звучало, що блокує звільнення заручників протилежна сторона, вимагаючи амністії для понад 600 бойовиків.

Учасники акції звернулися до президента Петра Порошенка з тим, щоб прийняти конкретні заходи для звільнення людей.

10 серпня матері і дружини українських військовополонених заявили, що припиняють голодування під Адміністрацією президента і збираються їхати самостійно в Донецьк.

Один з ватажків ОРДО Денис Пушилін маніпулює матерями українських заручників, щоб ті протискали прийняття амністії для бойовиків.

   


За матеріалами: Новини Закарпаття
23.08.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1354

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]