Головна » 2022 » Грудень » 28 » Президент Анголи засудив вторгнення росії в Україну - "ми також воювали проти загарбників"

Президент Анголи засудив вторгнення росії в Україну - "ми також воювали проти загарбників"

Президент Анголи, де історично сильним був вплив москви, засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну. Про це Жуан Лоренсу заявив в інтерв'ю VOA Português.

Коли у 1980-ті роки, нагадав глава ангольської держави, радянський союз допоміг його країні відбити південноафриканське вторгнення завдяки постачанню озброєнь та боєприпасів, ангольці були дуже вдячні москві.

Але, наголосив Лоренсу, "оскільки ми воювали проти загарбників, ми розуміємо, що й інші мають таке саме право", і тому "ми не розуміємо, як ті люди, які допомогли нам воювати проти інтервентів", зараз окупували частину сусідньої держави.

"Суверенна держава сама визначає свою зовнішню політику, і, будучи суверенною державою, ми маємо засудити анексію чотирьох (насправді шести – Донецька, Луганська, Херсонська, Запорізька області, Крим і Севастополь) регіонів України", – сказав він.

Лоренсу також заявив, що офіційна Луанда зацікавлена в закупівлі американських типів озброєння/озброєнь НАТО й у тому, щоб Сполучені Штати брали участь в оборонній реформі країни.

Як зазначає Центр дослідження Африки, після заяви президента Анголи російські пропагандистські ресурси "почали загрозливу анти-ангольську риторику" – йдеться про пошук розколів у політичній еліті країни, зокрема, згадки, що нібито віцепрезидент республіки Борніту де Суза проти такої політики.

Крім цього, пише ресурс, росіяни "погрожують підтримкою УНІТА, тобто хотіли б розв'язати в Анголі нову громадянську війну".

Восени 2021 року Лоренсу побував в Україні та зустрівся з президентом Володимиром Зеленським: це був перший контакт глав держав з моменту встановлення дипломатичних відносин між Україною та Анголою у 1994 році.

У жовтні 2022 року кілька країн Африки на ГА ООН вперше проголосували за Україну – проти росії.

На початку грудня Le Journal de l'Afrique написав, що Марокко – перша країна Африки, яка надасть військову допомогу Україні.

Наприкінці грудня Зеленський оголосив, що Україна відкриє в Африці торговий дім та десять нових посольств.


За матеріалами: Новини сьогодні
28-12-2022
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1368

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]