Головна » 2021 » Грудень » 5 » Президента Бразилії судитимуть через заяви про вакцинацію від COVID

Президента Бразилії судитимуть через заяви про вакцинацію від COVID

президент бразилія болсонару

Верховний Суд Бразилії відкрив провадження щодо президента країни Жаїра Болсонару, через його заяви, що вакцини від коронавірусу спричиняє зростання ризиків зараженням на СНІД. Про це повідомляє ВВС.

Верховний суд Бразилії розпочав розслідування щодо коментарів президента Жаїра Болсонару, в яких він стверджував, що вакцини від Covid-19 можуть збільшити ймовірність зараження СНІДом.

Через коментарі, зроблені під час прямої трансляції в соцмережах у жовтні, йому тимчасово заборонили доступ до Facebook і YouTube відповідно до політики щодо фейкових новин. Він заявив, зокрема, про «припущення, що у повністю вакцинованих проти COVID-19 людей СНІД розвивається набагато швидше, ніж очікувалося». Це твердження було спростоване науковцями та медиками.

Болсонару часто ставить під сумнів ефективність вакцин, він також відмовився від щеплення.

Днями суддя Верховного Суду Александре де Мораєс ухвалив постанову, що президент Болсонару «використав методи масового поширення інформації у соціальних мережах», що потребує подальшого розслідування. Суддя доручив головному прокурору Бразилії встановити, чи пов’язані заяви президента з групою його прихильників, стосовно яких вже ведеться розслідування щодо масштабного продукування фейкових новин.

Слідчий комітет Сенату Бразилії у жовтні схвалив доповідь із закликом висунути звинувачення президенту Болсонару у злочинах, пов'язаних із боротьбою з пандемією коронавірусу. Зокрема, Болсонару рекомендують звинуватити у злочинах проти людяності через 600 тисяч смертей від коронавірусу в країні. За кількістю загиблих Бразилія поступається лише США. У доповіді Президента Бразилії називають "головним відповідальним за помилки, допущені федеральним урядом під час пандемії".


За матеріалами: Новини сьогодні
ТОП:
05-12-2021
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1519

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]