Головна » 2022 » March » 7 » Приблизно 5 млн біженців з України має готуватись прийняти ЄС

Приблизно 5 млн біженців з України має готуватись прийняти ЄС

Україна Польща

Європа "має створити коаліцію, щоб допомогти біженцям з України" і бути готовою "прийняти приблизно п'ять мільйонів людей", заявив Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель в понеділок.

Європейською "кризою біженців, що зростає найшвидше з часів Другої світової війни" назвав потік біженців з України верховний комісар ООН із питань біженців Філіппо Гранді. Він заявив в неділю, що більше 1,5 млн біженців виїхали з України до сусідніх країн за 10 днів.

У вихідні Гранді відвідав об'єкт для біженців у Польщі.

"На кордоні Польщі та України мене вразили вияви солідарності громад в Польщі у підтримці біженців: діє багато волонтерів, всюди велика кількість пожертв, все ефективно організовано прикордонниками та місцево владою", - написав Гранді у Twitter.

Раніше президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що ЄС вперше звернувся до Директиви про тимчасовий захист, щоб допомогти біженцям з України.

"Що це? Вона по-суті відкриває права (residency rights - англ.) проживання для більшості біженців даючи можливість проживати та працювати у ЄС, мати доступ до послуг охорони здоров'я, або, наприклад, шкіл щонайменше на рік", - заявила Урсула фон дер Ляєн.


За матеріалами: Новини сьогодні
07-03-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1420

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]