Реєстр брехливих декларацій українських депутатів і посадовців
Громадська організація «Громадський люстраційний комітет» розпочала формування реєстру посадовців, до декларацій яких у громадськості виникають питання.
Як повідомили у прес-службі Громадського люстраційного комітету, реєстр буде оновлюватись щотижнево.
«Для кожного посадовця в реєстрі формується профіль, який містить інформацію про орган влади, посаду (на момент внесення до реєстру), посилання на декларацію, стислий виклад питань до декларації, які стали підставою для внесення, а також додаткові матеріали», - йдеться у повідомленні.
Щодо кожного посадовця, який потрапляє до цього реєстру, Організація надсилатиме заяви про правопорушення або звернення з проханням провести перевірку до Національного антикорупційного бюро України/Національного агентства з питань запобігання корупції, а самому декларанту — листа з проханням пояснити походження майна або статків.
Їхні відповіді, як і реакція відповідних органів буде так само оприлюднена в реєстрі. «Ми створюємо цей реєстр для того, щоб суспільство домоглося покарання і вигнання з влади всіх, хто не може пояснити походження власних статків», — пояснила голова Ради «Громадського люстраційного комітету» Олександра Дрік, якого цитує УНІАН.
У прес-службі зауважили, що реєстр осіб із сумнівними даними в деклараціях є частиною Люстраційного реєстру, створеного два роки тому.