Головна » 2019 » Квітень » 30 » Розквітло Адамове дерево у Мукачеві. ФОТО

Розквітло Адамове дерево у Мукачеві. ФОТО

 У Мукачеві розквітло Адамове дерево. ФОТО

Павловнія, Адамове дерево або Сапфірове драконове дерево – в Україні ці дерева доволі рідкісні, ростуть у Мукачеві, Ужгороді та Одесі.

Це дерево з найбільшою швидкістю росту в світі. В оптимальних умовах вирощування за 4 роки може досягати 20 метрової висоти і використовуватися в якості сировини.

Павловнію століттями ростили в Китаї. Своєю красою і високоякісною деревиною це дерево здобуло собі також назву «Дерево імператриці» і «Сапфірове драконове дерево».

Рід і види – павловнія відноситься до роду Scrophulariaceae. У Китаї в різних кліматичних зонах росте більше 12 різновидів. Сімейство драконових дерев охоплює 4 з цих цінних видів.

У деревообробній і меблевій галузях вона відома під назвою «алюмінієве дерево». Адже Павловнія на 30% легше за інші породи дерев, росте рівно, не схильна до всихання, а також їй властива висока стійкість до шкідників і захворювань.

Гарна, чиста і гладка деревина, без сучків, завдяки дрібноволокнистій структурі ідеально підходить для виготовлення меблів, фанерних листів, будинків, панелей для внутрішньої обробки.

Крім того, ця деревина самостійно регенерує від кореня, завдяки чому і отримала ще одну назву – дерево-фенікс.

У той же час Павловнія вважається хорошою сировиною для виробництва біопалива: швидко росте і має високі показники тепловіддачі, може відігравати значну роль у вирішенні енергетичної кризи.

Приносять неабияку користь для навколишнього середовища і листя драконового дерева, адже, ростуть швидко і мають дуже велику ємність переробки СО2. А завдяки глибокій кореневій системі дерево покращує грунт, насичуючи азотом, а також запобігає його ерозії.


За матеріалами: Новини Закарпаття
22.08.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1113

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]