Головна » 2023 » Травень » 22 » Що станеться з людством через перегрів Землі - вчені спрогнозували

Що станеться з людством через перегрів Землі - вчені спрогнозували

Всесвітня метеорологічна організація представила прогноз на 2023−2027 роки, згідно з яким, як мінімум, один із цих років виявиться найбільш спекотним за всю історію спостережень. Якщо у 2015 році шанси перевищити поріг +1.5℃ порівняно з доіндустріальною епохою оцінювалися як 0%, то у 2021 році вже 10%. Прогноз на наступні 5 років перевищує 66%.

Вчені не виключають, що років з рекордними показниками температури ставатиме все більше. Зміни в кліматі не є чимось надприродним для нашої планети, проте їхня швидкість не відповідає адаптаційним можливостям людства. Простіше кажучи, ми не встигнемо адаптувати свою цивілізацію під нові умови, зазнаємо суттєвих втрат, хоча про вимирання людства не йдеться.

З очікуваних лих варто відзначити різке збільшення кількості та сили тропічних ураганів. Занадто швидке танення льодів в Арктиці може загрожувати посиленням опадів поза звичними регіонами. З одного боку, це спричинить розквіт африканського Сахелю, з іншого — може призвести до деградації лісів Амазонки, які не отримають потрібної кількості вологи. Експерти сходяться на думці, що Австралія перетвориться на неживу пустелю з постійними лісовими пожежами.

На жаль, ймовірність помилки прогнозу вкрай низька, оскільки дані отримані на підставі 11 незалежних моделювань у різних наукових установах світу. «У людства практично не залишилося способів вплинути на зміни клімату, нам залишається лише намагатися мінімізувати збитки від цього процесу. Крім втрат від спеки людей чекає голод і нестача питної води в багатьох регіонах світу, що спричинить спустошливі війни за життєво важливі ресурси», — підсумували вчені.


За матеріалами: Новини сьогодні
22-05-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1360

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]