Головна » 2023 » Серпень » 28 » Рівень радіації у морській воді біля Фукусіми назвали у Японії

Рівень радіації у морській воді біля Фукусіми назвали у Японії

Морська вода поряд з японською АЕС "Фукусіма" не містить слідів радіоактивності. Ця заява була невдовзі після того, як було розпочато скидання в Тихий океан води, що пройшла очищення і використовувалася для охолодження пошкоджених реакторів. Про це повідомляє Reuters.

Повідомляється, що минулого четверга Японія розпочала утилізацію води з пошкодженої АЕС "Фукусіма", що викликало несхвалення як у самій Японії, так і у сусідів, включаючи Китай, який запровадив заборону на імпорт водних ресурсів із цієї країни.

Згідно з японськими вченими та фахівцями, після фільтрації вода стає безпечною, крім вмісту тритію — радіоактивного ізотопу водню.

Через складнощі у відділенні тритію від води, вона розбавляється до тих пір, поки рівень цього ізотопу не досягне безпечного значення.

Аналізи, проведені в районі станції, показали рівень тритію від 7 до 8 беккерелів на літр, що, за словами представників міністерства, не загрожує здоров'ю людей та екосистемі.

Міністр екології, Акіхіро Нісімура, підкреслив, що моніторинг буде проводитися з максимальною відкритістю та акуратністю, щоб уникнути шкоди для іміджу країни. Очікується, що результати регулярно публікуватимуться щонайменше в найближчі три місяці.

Нагадаємо, що Японія в четвер почала випускати оброблену радіоактивну воду з аварійної АЕС "Фукусіма" до Тихого океану. Це спонукало Китай оголосити про негайну загальну заборону імпорту всіх морепродуктів з Японії.


За матеріалами: Новини сьогодні
28-08-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1437

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]