У Хусті медики тестують ангіограф. Обстежено першу пацієнтку
Обладнання рятуватиме життя пацієнтам із гострим інфарктом міокарду
Третій день в Хустській районній лікарні тривають навчання фахівців на новому ангіографі. Закарпатські медики спільно з колегами із Києва опановують тонкощі роботи на техніці, яка рятуватиме життя пацієнтам із гострим інфарктом міокарду та дозволить проводити оперативні малоінвазивні втручання та обстеження судин серця.
І сьогодні, сталася знакова, давноочікувана подія – проведено перше діагностичне втручання з метою виявлення вражених судин серця. Сучасне обладнання поки що працює в тестовому режимі. Однак, як повідомив завідувач відділення інтервенційної кардіології Хустської районної лікарні Юрій Блищак,вже зараз можна говорити про те, що Хуст стане першим районним центром України, де пацієнтам з гострим інфарктом міокарду буде надана медична допомога на найвищому європейському рівні.
Під час проведення тестового діагностичного втручання у 64-річної мешканки Хуста, виявлена патологія, яка потребує відкриття вражених судин за допомоги стентування. Стентування або, іншими словами, імплантація стенту – це вживлення у судину серця маленької трубочки, яка має спеціальну сіткоподібну конструкцію. Стент надійно закріплюється в ушкодженому місці судини і буде постійно виконувати роль мініатюрного “каркасу” – підтримувати форму судини, зберігати її міцність та прохідність для кровотоку. Таких стентів цій пацієнтці потрібно встановити три.
Всім пацієнтам, ця маніпуляція проводиться безкоштовно, а хворі які доправляються в ургентному стані повністю забезпечені безкоштовними стентами для надання допомоги. Минулого року область централізовано за кошти державного бюджету отримала 264 cтенти та додатково за кошти обласного бюджету закуплено ще 150 стентів та необхідні витратні матеріали.
Дотепер на Закарпатті реперфузійні процедури здійснювалися тільки в Ужгороді в обласному кардіологічному диспансері. Однак із деяких гірських районів встигнути доправити пацієнта з гострим інфарктом до обласного центру – проблемно. Тому саме в Хуст оптимально транспортувати хворих із Рахівщини, Тячівщини та самої Хустщини – він розташований у межах 100 км від них. І вже найближчим часом катетеризаційна лабораторія на базі Хустської районної лікарні запрацює на повну потужність. Це дозволить своєчасно (в рамках терапевтичного вікна) доставляти пацієнта з гострим інфарктом міокарду до медичного закладу, де буде проведено відновлення кровотоку у судинах.
Нагадаємо, що створення реперфузійного центру в Хусті відбувається в рамках реалізації субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області». Його мета – підвищення своєчасності та якості надання медичних послуг пацієнтам із серцево-судинними хворобами. Проект передбачає проведення низки робіт та заходів які торкаються всіх рівнів: від первинної ланки та екстреної медичної допомоги до другого та третього рівня. Для втілення проекту Світовий банк надає біля 6,5 млн. доларів. Також в рамках проекту фінансово долучається і місцевий бюджет у розмірі 729,5 тисяч доларів.