Головна » 2018 » Червень » 3 » У Польщі вшанували пам’ять воїнів УНР - разом зупинили комунізм

У Польщі вшанували пам’ять воїнів УНР - разом зупинили комунізм

У місті Александрув-Куявський Куявсько-поморського воєводства на півночі Польщі відбулися організовані місцевою владою щорічні урочистості з вшанування воїнів Української Народної Республіки, похованих на Українському військовому кладовищі.

Про це інформує посольство України в Польщі.

«Спільна боротьба з більшовизмом майже сто літ тому продемонструвала справжню міць партнерства між Україною і Польщею, а також стала переконливим свідченням для сучасних і наступних поколінь українців і поляків, що лише в мирі, злагоді і взаємній співпраці наші держави і народи здатні досягати успіху і перемагати ворога, яким б підступним він не був!»,- наголошує посольство.

Кладовище було відновлено 25 років тому і з того часу щороку в першу суботу червня тут проходять пам’ятні заходи за участю керівництва міста, політиків, дипломатів, духовенства різних конфесій і численної української громади.

Посольство висловило вдячність місцевій владі, православній парафії міста, усім полякам і українцям, які опікуються Українським військовим кладовищем і плекають пам’ять про українсько-польське братерство зброї 1920 року, яке врятувало Європу від більшовицької навали.

Урочисті заходи було організовано місцевою владою на чолі з бургомістром Анджеєм Цеслею та під патронатом заступника міністра культури і національної спадщини Польщі Ярослава Селліна.

Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі

Сьогодні в м.Александрув Куявський (Куявсько-поморське воєводство Польщі) відбулися організовані місцевою владою на чолі з бургомістром Анджеєм Цеслею та під патронатом Заступника Міністра культури і національної спадщини Польщі Ярослава Селліна щорічні урочистості з вшанування воїнів Української Народної Республіки, похованих в цьому місці на Українському військовому кладовищі.

Рівно 25 років тому кладовище було відновлено, і з того часу щороку в першу суботу червня тут проходять пам’ятні заходи за участю керівництва міста, політиків, дипломатів, духовенства різних конфесій і численної української громади.

Посольство вдячне місцевій владі, православній парафії міста, усім полякам і українцям, які опікуються Українським військовим кладовищем і плекають пам’ять про українсько-польське братерство зброї 1920р., яке врятувало Європу від більшовицької навали.

Спільна боротьба з більшовизмом майже сто літ тому продемонструвала справжню міць партнерства між Україною і Польщею, а також стала переконливим свідченням для сучасних і наступних поколінь українців і поляків, що лише в мирі, злагоді і взаємній співпраці наші держави і народи здатні досягати успіху і перемагати ворога, яким б підступним він не був!

Вічна пам’ять героям, які віддали життя за вільну Україну і за вільну Польщу, а також за наше спільне майбутнє у вільній об’єднаній Європі!

Dziś w Aleksandrowie Kujawskim odbyły się doroczne uroczystości upamiętniające żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej, pochowanych w tej miejscowości na ukraińskim cmentarzu wojskowym. Wydarzenie organizowane przez władze lokalne pod przewodnictwem burmistrza miasta Andrzeja Cieśli oraz pod patronatem Sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina.
Dokładnie 25 lat temu cmentarz został odrestaurowany i od tego czasu co roku w pierwszą sobotę czerwca odbywają się tu uroczystości upamiętniające z udziałem władz miejskich, polityków, dyplomatów, duchownych różnych wyznań oraz społeczności ukraińskiej.
Jako Ambasada jesteśmy wdzięczni władzom lokalnym, miejscowej parafii prawosławnej, wszystkim Polakom i Ukraińcom którzy opiekują się ukraińskim cmentarzem wojskowym i pielęgnują pamięć o ukraińsko-polskim braterstwie broni z 1920 roku, które uratowało Europę przed inwazją bolszewicką.
Wspólna walka z bolszewizmem prawie sto lat temu pokazała prawdziwą moc partnerstwa między Ukrainą i Polską, stała się przekonującym dowodem dla obecnych i przyszłych pokoleń Ukraińców i Polaków, że tylko w pokoju, harmonii i we współpracy nasze państwa i narody są w stanie odnieść sukces i pokonać wroga, bez względu na to, jak podstępny może być!
Wieczna pamięć bohaterom którzy oddali swoje życie dla wolnej Polski i Ukrainy oraz dla naszej wspólnej przyszłości w zjednoczonej Europie!


За матеріалами: Новини сьогодні
03-06-2018
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1362

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]