Головна » 2024 » Червень » 4 » У вибори до Європарламенту втрутилася москва: створила мережу сайтів-двійників провідних медіа

У вибори до Європарламенту втрутилася москва: створила мережу сайтів-двійників провідних медіа

росія стала активніше поширювати дезінформацію в європейських країнах на тлі виборів до Європарламенту. Її методи стали витонченішими і вийшли за межі онлайн-платформ у публічний дискурс.

Про це йдеться у дослідженні CNN.

Головний радник із безпеки американської кібербезпекової компанії SentinelOne Морган Райт зазначив, що інструментами поширення брехні швидко стали штучний інтелект і дипфейки. SentinelOne разом із незалежною дослідницькою групою ЄС DisinfoLab працювали над розкриттям російської мережі впливу, яка діє в Європі з 2022 року під назвою «Двійник».

Мережа створює сайти-клони відомих європейських медіаорганізацій, зокрема великих ЗМІ, як Guardian і Bild. Цих клонів вона використовує для поширення оманливих повідомлень.

Основну увагу мережа приділяє фейковим історіям, які покликані вплинути на ставлення до війни в Україні та Газі. Але протягом року ще однією топтемою стала кліматична криза, повідомила European Digital Media Observatory (EDMO).

Одна з таких фейкових історій, опублікована на вебсайті, що імітує Bild, описує, як підліток-велосипедист загинув після того, як вуличні ліхтарі вимкнули для економії електроенергії. У фейковій статті стверджувалося, що уряд Німеччини вимкнув світло через енергетичну кризу, викликану санкціями проти росії через її війну в Україні. Історію спростували численні німецькі ЗМІ, але вона продовжила поширюватися у Facebook.

Генеральний секретар EDMO Пола Горі повідомила, що поширення неправдивих наративів про клімат узгоджується з геополітичними цілями росії, оскільки прибутковий нафтогазовий сектор країни постраждав від санкцій і заборони ЄС на імпорт.

«росіянам досить легко поширювати дезінформацію, що ЄС страждає унаслідок санкцій, а європейські громадяни страждають у зв'язку з відсутністю газу із росії», – сказала вона.

Горі додала, що в росії є й інший інтерес у поширенні брехні про кліматичну політику ЄС: москва прагне зміцнити відносини з Глобальним Півднем, де вона конкурує із Заходом за бізнес і вплив. Тож вона намагається зобразити невдачу кліматичної політики Європи, аби зупинити індустріалізацію бідних країн.

Нагадаємо, що Польський уряд планує інвестувати у кібербезпеку країни кілька мільярдів злотих після того, як хакери зламали стрічку новин Polska Agencja Prasowa (PAP) й розмістили у ній фейкове оголошення про мобілізацію в Польщі.

Торік у Польщі зафіксували понад 5 тис. кібератак проти мереж збройних сил країни.

російські кібершпигуни намагаються дістати дані про обсяги військової допомоги для України, яка транспортується через Польщу.


За матеріалами: Новини сьогодні
04-06-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1509

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]