Головна » 2024 » Березень » 19 » У відповідь на загрозу з боку рф Європа має перейти до режиму воєнної економіки - Мішель

У відповідь на загрозу з боку рф Європа має перейти до режиму воєнної економіки - Мішель

Президент Європейської ради Шарль Мішель закликав європейські держави серйозно сприймати рф як військову загрозу та готуватися до усіх можливих сценаріїв. Про це повідомляє агенція Reuters.

"Європа повинна зміцнити свою обороноздатність та перейти до режиму воєнної економіки у відповідь на загрозу з боку рф", - заявив президент Європейської ради Шарль Мішель.

За його словами, Європі необхідно взяти на себе відповідальність за власну безпеку, а не надто покладатися на підтримку таких країн, як США.

"Якщо ми не отримаємо належної відповіді ЄС та не надамо Україні достатньої підтримки, щоб зупинити рф, ми будемо наступні. Тому ми повинні бути готовими до оборони та переходити до режиму воєнної економіки", – сказав Мішель.

"Якщо ми хочемо миру, ми повинні готуватися до війни", - додав він.

Мішель сказав, що в той час, як Європа досягла успіхів після вторгнення військ рф в Україну у лютому 2022 року, зокрема, шляхом збільшення потужностей військового виробництва на 50%, потрібно зробити набагато більше, а протягом десятиліть, країни Європи не інвестували достатньо у власну безпеку та оборону.

Мішель закликав країни ЄС забезпечити, щоб Україна отримувала те, що їй потрібно на полі бою, зокрема, шляхом витрачання коштів ЄС на військову техніку та використання надприбутків від заморожених активів рф для закупівлі зброї для України.

Він закликав країни сприяти інвестиціям в оборону, зокрема, шляхом розгляду зміни повноважень кредитного підрозділу ЄС, Європейського інвестиційного банку, щоб дозволити йому підтримувати розвиток оборонної промисловості Європи.

Як повідомлялося, міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб заявила, що Європі необхідно об’єднуватись та боротись проти поширення впливу російської диктатури.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні 17 березня заявив, що саме зараз і саме українським захистом у цій війні вирішується, чи вдасться президенту рф володимиру путіну розширити зону руїн у Європі та світі.


За матеріалами: Новини сьогодні
19-03-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1634

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]