Головна » 2023 » Лютий » 21 » Установка коронок в стоматологічній клініці: що варто знати

Установка коронок в стоматологічній клініці: що варто знати

установка коронка

Установка коронок - це процедура, яка допомагає відновити пошкоджені зуби, зберегти їх природні функції та зовнішній вигляд. Ця процедура використовується у стоматологічній практиці для лікування зубів, які мають значні пошкодження і не можуть бути відновлені за допомогою звичайних пломб. У цій статті ми розглянемо, що таке коронки, коли і для кого вони потрібні, як проходить процедура установки коронок та які є їхні види. Також хочемо зауважити, що установка коронок в стоматологічній клініці може бути замовлена за допомогою сайту ameldental.com.

Коронка для зуба: що варто знати

Коронка - це стійка конструкція, яка встановлюється на пошкоджений зуб, щоб відновити його форму, функцію та зовнішній вигляд. Коронки можуть бути виконані з різних матеріалів, таких як:

  • кераміка;
  • метал;
  • пластик;
  • або комбінації цих матеріалів.

Коронки можуть бути використані для відновлення зубів, які мають великі пошкодження, наприклад, при глибокому карієсі, великих тріщинах чи лусках, або після ендодонтичної процедури (кореневого каналу). Крім того, коронки можуть бути використані для відновлення зубів після їхнього видалення, що допомагає підтримувати структуру щелепи та попереджувати зсув сусідніх зубів.

Перш за все, перед установкою коронки, стоматолог проводить дослідження та діагностику, щоб визначити стан зуба та підготувати його до процедури. Якщо зуб має карієс або інші пошкодження, спочатку потрібно вилікувати ці захворювання.

Етапи процедури встановлення коронок

Зазвичай процедура встановлення коронок потребує більше одного візиту до стоматолога. Першим етапом є підготовчий етап, який включає підготовку зуба для встановлення коронки. Це може включати знімання пошкодженого зубного емалю, заповнення отворів та нарощування зуба для забезпечення міцної основи для коронки.

Після цього здійснюється зняття відбитку зуба, який буде використаний для створення коронки. Відбиток надсилається до зуботехнічної лабораторії, де майстри-зуботехніки виготовлять ідеально підібрану коронку. Цей етап може зайняти від одного до двох тижнів.

установка коронка

Після того, як коронка готова, наступним кроком є її встановлення на зуб. Стоматолог здійснює попередню перевірку готової коронки на відповідність розміру та форми зуба. Якщо все в порядку, коронку надівають на зуб, застосовуючи спеціальний клей.

Після встановлення коронки можуть виникнути деякі тимчасові незручності, наприклад, чутливість зуба до холоду або тепла. Це є нормальним явищем, і зазвичай воно проходить протягом кількох днів.

Після встановлення коронки

Важливо дотримуватися рекомендацій стоматолога щодо догляду за коронкою. Після встановлення коронки потрібно уникати гарячої та холодної їжі і напоїв протягом декількох годин, щоб дати клею час затвердіти повністю. Регулярне чищення зубів та візити до стоматолога на профілактичні огляди допоможуть зберегти коронку здоровою та міцною на довгі роки.


За матеріалами: Новини сьогодні
21-02-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1206

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]