Головна » 2021 » Вересень » 14 » Вчені попередили про глобальну зміну клімату в Україні - стихійні лиха і катаклізми

Вчені попередили про глобальну зміну клімату в Україні - стихійні лиха і катаклізми

Україну, та й увесь світ, очікують глобальні зміни погоди, які вже через десятки років можуть призвести до того, що людям доведеться шукати кліматичний притулок.

Зміни клімату в Україні

За даними кліматологів, у наступні 50-100 років погода в Україні ставатиме лише теплішою й клімат ставатиме більш посушливим. Спершу посуха зачепить південний схід країни, а потім накриє і північний захід. Не рятуватимуть від спеки навіть зливи, адже волога швидко випаровується.

"Нам потрібні агрономічні дощі, які поступово поливають землю і просочують шар ґрунту. Якщо ж дощ випав в той час, коли жарило сонце, – це непродуктивна втрата вологи", – заначив начальник Дніпропетровського регіонального гідрометцентру Василь Гринчак.

Підвищення температури в Україні

Він зауважив, що температура повітря щорічно піднімається, що впливає на тривалість літнього періоду. Зокрема, торік середньомісячна температура в Україні була вищою за норму.

"Щоб ви розуміли, плюс 0,1 до середньої річної температури – це один додатковий день тепла. А якщо мова йде про підвищення на два градуси – це вже плюс 20 днів теплого періоду", – пояснив синоптик.

Збільшення кількості повеней і смерчей

Підвищення температури повітря, за словами фахівця, позначається також і на стихійних лихах. Звідси виникають повені й смерчі.

"Кліматичні біженці – це вже реальність. Деякі види комах пересуваються щодо своїх місць проживання. Зникають певні види рослин. Песимістичні прогнози: через 50 років і люди можуть стати кліматичними біженцями", – наголосив Василь Гринчак.

Водночас він зауважив, що циклічний клімат може призвести до того, що через пів сотні років постане питання глобального потепління. Зиму ж 2021 року синоптики прогнозують малосніжною і теплою.

Більше про погоду в Україні

    Синоптики спрогнозували, що у вересні 2021 року погода в Україні буде загалом близькою до кліматичної норми.
    В Укргідрометцентр розповіли про зміни клімату в світі. За словами Миколи Кульбіди, через 20−25 років зими в Україні взагалі може не бути.
    Водночас український еколог Олександр Соколенко зазначив, що зими в Україні можуть стати як більш м’якими, так і більш холодними.


За матеріалами: Новини сьогодні
14-09-2021
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1103

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]