Виставка творів Вазарелі завтра розпочнеться в Ужгороді
Проведення виставки стало можливим завдяки Генеральному консульству Угорщини у м. Ужгород. Виставлені твори мистецтва є власністю Чепеі Тібора.
Патронати виставки: голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, Державний секретар Міністерства закордонних справ Угорщини Неймет Жолт.
Вазарелі був найяскравішим представником оп-арту завдяки як розмаху своєї творчості, так і логічній завершеності свого методу. Він досліджував дію цього мистецтва і його застосування в архітектурі і дизайні, що привело до розквіту оп-арту в рекламі й дизайну.
Виставка діятиме до 9 грудня.
Час роботи галереї: вт – сб 11:00 - 21:00; нд 12:00 – 19:00.
Довідка:
Віктор Вазарелі (VictorVasarely, 1906-1997) - графік, живописець, дизайнер, автор монументальних кольоропластичних композицій, засновник та найбільш впливовий художник оптичного мистецтва «оп-арт», що вплинув не тільки на розвиток мистецтва, але й на дизайн та архітектуру, теоретик створення поліхромного міста.
Вазарелі був одним з видатних художників післявоєнного часу. Він проголошував «демократизацію» мистецтва шляхом тиражування предметів творчості, знищення поняття унікальності творів мистецтва та ідеї елітарності володіння ними. Впевнений у ролі художника, як двигуна суспільного прогресу, він завжди прагнув до інтеграції мистецтва в повсякденність, вважаючи, що зорові образи здатні налаштувати людей на «єдине звучання мистецтва і світу». Тому він оперував переважно зоровими ефектами, розраховуючи на спонтанність сприйняття. Він розвивав пластичну мову кольору і форм. Це мистецтво отримало назву «оп -арт».
Вазарелі брав участь у численних виставках у Брюсселі, Нью-Йорку, його персональні виставки пройшли в Буенос-Айресі, Каракасі, Лондоні та Кельні.
Перша персональна паризька виставка відбулася 1944 року в Галереї Деніз Рене, навколо якої об'єдналася група авангардних художників, очолювана Вазарелі. Художник організував експозицію «Рух» в Галереї Деніз Рене, в якій окрім Марселя Дюшана та Олександра Калдера брали участь і молоді «кінетичні художники» Яків Агам, Ніколас Шеффер, Пол Бюрі, Іесус Рафаель Сото, Жан Тенглі. Якщо у Калдера і Тенглі роботи демонстрували механічний рух, то у Вазарелі в його «кінетично глибоких картинах» був представлений оптичний феномен, після чого майстри стали вважати одним з лідерів оп - арту.
Художник заснував Дидактичні музеї Вазарелі в Горді і у себе на батьківщині, в Печі, а також Центр архітектонічних досліджень на півдні Франції, в Екс-ан-Прованс.
Вазарелі активно застосовував набутки
оп-арту в дизайні, рекламі та архітектурі,
завдяки чому здобув світову славу, а
оп-арт увійшов до повсякденного життя
і дотепер використовується в окреслених
вище галузях. Застосовуючи різноманітні
оптичні й кольорові ілюзії, майстер
створив визначні зразки оптичного
мистецтва, яке є продовженням лінії
техніцизму у модерні. Оп-арт набув
надзвичайної популярності у 1960-70-х роках
і в значній мірі вплинув на сучасних
художників, індустріальних дизайнерів,
графіків.