Головна » 2024 » Травень » 13 » Ззатоплений світ знайшли вчені в Адріатичному морі

Ззатоплений світ знайшли вчені в Адріатичному морі

Підводне сканування виявило загублений підводний ландшафт, де десятки тисяч років тому мешкали люди.

Океан вкриває більш ніж половину поверхні планети й ховає в собі безліч таємниць. Глибоко під його поверхнею ховається багато дивовижних ландшафтів, і деякі з них ученим часом вдається виявити. У новому дослідженні під час сканування морського дна дослідники змогли виявити ландшафт, який колись був населений життям, пише Heritage Daily.

 Команда з Університету Брдфорда й Спліта використовувала підводне сканування, щоб виявити загублений і давно затоплений ландшафт біля узбережжя Хорватії. Під час дослідження вчені використовували підводні 3D-сейсмічні датчики, за допомогою яких їм вдалося виявити мережу стародавніх річок, струмків, пагорбів та інших геологічних об’єктів в Адріатичному морі біля узбережжя Спліта — другого за величиною міста Хорватії.

Десятки тисяч років тому, між 10 000 і 24 000 років тому, рівень моря був значно нижчим — приблизно на 100 метрів. У результаті деякі ділянки дна Адріатичного моря були на поверхні й на них процвітало життя в період мезоліту. Зазначимо, що сьогодні деякі частини басейну Північної Адріатики рідко перевищують глибину 100 метрів. Водночас ділянка між Венецією та Трієстом, що з’єднує Анкону та Задар, узагалі має глибину всього 15 метрів.

За словами автора дослідження Саймона Фітча, вони з командою виявили, що ландшафт на дні Адріатичного моря насправді різноманітніший і краще зберігся, ніж вважалося раніше. Сканування показало, що під морським дном усе ще можна виявити збережені річки та гирла.

Доцент факультету гуманітарних і соціальних наук Університету Спліта Ведран Барбіч зазначає, що подібні особливості часто вказують на те, де жили стародавні люди, оскільки в період мезоліту спільноти селилися вздовж річок і озер у пошуках природних ресурсів.

Команда вважає, що їхнє відкриття стане важливою віхою в наших знаннях про драматичні зміни довкілля, а також реакції людей на них у цій частині світу. Барбіч також зазначає, що вони з командою мають намір продовжити дослідження на цій ділянці — кінцевою метою команди є пошук людських артефактів. Команда планує відправити дайверів у кілька виявлених місць у надії знайти докази людської діяльності.


За матеріалами: Новини сьогодні
13-05-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1217

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]