Чоловіче виховання дитини - що це таке? 9 принципів чоловічого виховання

12-03-2020
Автор: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1439

Виховання - це процес формування особистості. Мами і тата формують маленької людини по-різному: відповідно до громадської думки, чоловіче виховання - це строгість, чіткість і залізна дисципліна, в той час як жіноче - маса емоцій і відсутність жорстких покарань.

Чоловіче виховання стосується не тільки чоловіків - тата ці принципи нерідко застосовують і до дівчаток.

Еталон в деталях - принципи чоловічого виховання

1) Чоловік живе розумом. Складні питання він не відкладає на невизначений строк, що не ниє і не скаржиться, а шукає способи вирішення.

2) Чоловік не тільки вирішує, але і несе відповідальність. З дитинства дитина повинна знати, що треба відповідати за те, що зробив: розлив - витри, зламав - полагодь, порвав - заклей, зіпсував - задовольняйся тим, що є. Це - не покарання. Якщо мама посварить, а потім вимиє підлогу сама, сама полагодить-заклеїть або купить нову річ замість зіпсованої, то зробить цим тільки гірше! У кожного вчинку є наслідки, і треба вчитися їх передбачити - не завжди вони легко виправити.

3) Чоловік - це сила. Ніхто не буде сперечатися з тим, що чоловік повинен вміти постояти за себе, тому більшість тат привчають дітей до спорту та бойових мистецтв. І це не тільки фізичний розвиток. Єдиноборства та спорт виховують дисципліну, самоконтроль, повага до суперника, волю і прагнення до лідерства.

4) Чоловік може переносити біль і навантаження. Виховуючи дітей по-чоловічому, батько не поспішає до спіткнувся малюкові за участю і поцілунками: діти падають, і їм буває боляче, і це - нормально. Подряпини і удари - не привід для жалю.

5) Чоловік - це відповідальність. В людині проявляється внутрішня сила, коли він бере на себе відповідальність. Доручіть дитині справу, за яке відповідає тільки він, наприклад, завантаження - розвантаження пральної машини, винесення сміття, прибирання. Він в змозі нести посильні покупки з магазину, відкривати двері, що заохочується похвалою, посмішкою, поцілунком і званням маминого помічника. Важливо, щоб батьки просили про допомогу, а не вимагали її, і з часом діти будуть бачити, в яких справах потрібна їхня допомога.

6) Чоловіки не плачуть. Це правило - одне з складових чоловічого виховання. Плакати потрібно, але тільки там, де це доречно. В інших випадках, де можуть розплакатися жінки або діти, чоловіки не плачуть. Це переконання не стосується малюків - вони цього тільки вчаться.

7) Чоловік повинен вміти піклується про себе. Як тільки дитина підросте, він вибирає, яку іграшку взяти на майданчик, який можна ділитися, не забуваючи принести свої речі додому. Велосипед він теж сам може виносити і ставити на місце. Сам вирішує, на що витрачати подаровані гроші. Сам доглядає за речами і взуттям - чистить і вішає на місце. Не варто заважати ініціативи сина або дочки допомогти вам в тому чи іншому рутинному справі. Діти в принципі прагнуть наслідувати дорослим, і такі позитивні спонукання потрібно тільки заохочувати.

8) Чоловік упевнений в собі. Щоб цього досягти, треба знати і вміти. Хлопчикам більшою мірою, ніж дівчаткам, потрібно подивитися, помацати, понюхати все, що створила для них природа - вони зобов'язані пізнавати світ! Якщо мама бігає за сином або донькою зі словами «Не чіпай, тут пильно, кинь - це не потрібно, відійди - окропити, заспокойся - без тебе обійдуться», то дитина виросте безініціативним. Створюйте дітям безпечне середовище і залишайте.

9) Чоловік - не боягуз. Це своєрідний чоловічий норматив, до якого треба прагнути. У будь-якій людині в тій чи іншій мірі присутній страх, але виховані по-чоловічому діти усіма силами долатимуть його.

Отже, коли дитина для батьків - об'єкт жалю і надмірної опіки, маленький і безпорадний, то стати справжнім чоловіком йому складно. Дівчинка при такому ставленні теж не у виграші. Діти, частіше хлопці, можуть бунтувати і хуліганити, або бути милими, але безвольним і нерішучим людьми, які не вміють ставити цілі і досягати їх.

Для чоловіка у вихованні дитини важливий підсумок - він не задовольняється процесом, як це робить жінка, а докладає зусиль для максимально якісного результату.

Джерело - https://teremok.com.ua/ua/

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]