Головна » 2015 » Червень » 22 » Бійців "Січі", які повернулися з фронту, нагородив Патріарх Філарет

Бійців "Січі", які повернулися з фронту, нагородив Патріарх Філарет

Патріарх Філарет нагородив бійців батальйону особливого призначення МВС України "Січ", які повернулися із зони АТО.

18 бійців батальйону "Січ" та 2 волонтери були нагороджені медалями "За жертовність і любов до України" від Філарета. Також нагороду від очільника УПЦ КП отримав лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, повідомляє "РБК-Україна".

Загалом до Києва з війни прибуло 50 бійців Січі. На Майдані Незалежності їх зустрічали однопартійці з ВО "Свобода" на чолі з Олегом Тягнибоком, представники Української православної церкви Київського патріархату, друзі та рідні.

Військовослужбовців привітали з поверненням з чергової дев'ятої ротації та з першою річницею з часу створення націоналістичного батальйону "Січ", яка святкувалася 12 червня. Бійців було нагороджено бойовими ножами із гравіюванням гасла батальйону "Свобода і Честь", футболками, кокардами і медальйонами із символікою спецпідрозділу.

"Ми пишаємося нашими "січовиками", бо насправді це є добровольчий батальйон, і переважна більшість з них - це хлопці, які були тут, на Майдані. Там не тільки студенти і юристи. Там кілька десятків депутатів обласних, міських та районних рад, які, як і все українське суспільство, вважають, що вони повинні бути на передовій. Оскільки цей батальйон формувався на основі "Свободи", то там переважна більшість "свободівців", але там є не тільки "свободівці", - зазначив Тягнибок.

"Велика честь, що батальйон рік існує. Ми бачимо, що зараз є купа батальйонів, які розлітаються – існували та розпались. Батальйон є і, я думаю, що буде, і покаже себе до кінця війни з надзвичайно хорошої сторони… За рік могло багато чого статися, десь, видно, є Бог над нами, фактично за рік часу в нас немає жодного "двохсотого". Трохи "трьохсотих", але хлопці не "важкі". Двох з них сьогодні було нагороджено", - зазначив депутат Львівської обласної ради Тарас Скиба, який щойно повернувся з Донеччини у складі батальйону "Січ".

Нагадаємо, батальйон "Січ" є ядром "Легіону Свободи", комбатантського об'єднання "свободівців", які в складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів беруть участь у російсько-українській війні. Очолює "Легіон Свободи", до складу якого входять понад 1000 "свободівців", командир "Карпатської Січі" Олег Куцин.

До "Легіону Свободи" входять 138 депутатів різних рівнів рад та інших посадових осіб органів державного управління та місцевого самоврядування: 6 народних депутатів України (Руслан Кошулинський, Юрій Сиротюк, Олексій Кайда, Маркіян Лопачак, Андрій Тягнибок, Олександр Марченко), 15 депутатів обласних та Київської міської рад, 56 депутатів районних рад, 48 депутатів міських рад, 7 екс-голів РДА, 6 - інших посадових осіб.

На війні "Легіон Свободи" втратив 16 бійців. 72 бійця "Легіону Свободи" дістали поранення різного ступеню тяжкості. 61 бійця нагороджено найвищою партійною нагородою - золотим значком, із них 11- посмертно.

24 бійців "Легіону Свободи" нагороджено державними нагородами. Антона Цедика, Віктора Голого, Віктора Лавренчука, Анатолія Чупилку та Дмитра Коряка - посмертно.


За матеріалами: Новини сьогодні
22.06.2015
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1680

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]