Добровільну військову службу строком на пів року планують запровадити у Німеччині
Збільшити кількість резервістів до 200 тисяч. В Німеччині планують запровадити добровільну військову службу на пів року. Німецький уряд планує збільшити кількість навчених резервістів зі 100 до 200 тисяч.
За їхньою інформацією, німецький уряд прагне навчити більше резервістів і зміцнити оборону країни — через побоювання щодо безпеки через дії країни-агресора рф.
Джерела повідомили, що в рамках нової програми планується набирати добровольців для навчання простих завдань — на кшталт вартової служби. Однак, якщо у ФРН кількість охочих буде надто низькою, офіційний Берлін може розглянути питання про введення військового призову для набору необхідної кількості людей.
«Оскільки європейські країни, що входять до НАТО, також перебувають під тиском президента США Дональда Трампа, який вимагає від них збільшити інвестиції у власну безпеку після вторгнення росії до України 2022 року, міністр оборони Борис Пісторіус хоче збільшити кількість солдатів на службі зі 180 тисяч до 260 тисяч осіб».
Джерела повідомили — влада Німеччини сподівається на те, що добровільна шестимісячна програма допоможе збільшити кількість навчених резервістів з нинішнього рівня близько 100 тисяч до 200 тисяч, а також на те, що деякі з добровольців продовжать кар'єру в Бундесвері.
Учасники майбутньої програми матимуть можливість після шести місяців служби продовжити навчання — отримати водійські права на вантажівку або навіть пройти курси підготовки механіків-водіїв танка.
Також планується побудувати нові імпровізовані казарми — щоб новобранці могли проходити навчання ближче до дому, додали джерела.
За інформацією, глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус хоче, щоб закон про нову програму ухвалили до кінця серпня, а перші новобранці розпочали підготовку не пізніше за 2026 рік.
6 квітня видання NTV/dpa повідомило, що в Гамбурзі в Німеччині у вересні 2025 року Бундесвер проведе масштабні навчання, щоб відпрацювати дії на випадок нападу росії на країни НАТО.
25 березня заступник начальника Головного управління розвідки МОУ генерал-майор Вадим Скібіцький заявив, що росія розглядає 15 можливих сценаріїв військових конфліктів до 2045 року, з яких шість стосуються Північної Європи, а чотири — Польщі.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, коментуючи інформацію ГУР, заявив, що НАТО відповість «повною силою» в разі нападу росії на одну з країн Альянсу.
У січні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявляв, що з огляду на зростання російської армії існує ймовірність спроби нападу рф на країни НАТО у 2029−2030 роках. У зв’язку з цим він наголосив на важливості зміцнення обороноздатності Альянсу до цього часу.
14 травня Пісторіус заявляв, що в Німеччині можуть повернутися до призову на військову службу, якщо занадто мало людей добровільно підуть в армію.
5 червня глава Міноборони ФРН закликав збільшити німецьку армію на 60 тисяч осіб — для посилення загальної обороноздатності НАТО.
«Ми припускаємо, але це лише приблизна оцінка, щоб було зрозуміло, що нам знадобиться приблизно на 50−60 тисяч солдатів більше в постійних збройних силах, ніж у нас є сьогодні», — сказав Пісторіус.