Головна » 2019 » Лютий » 12 » Іспит для реєстраторів бізнесу та нерухомості зможуть пройти закарпатці

Іспит для реєстраторів бізнесу та нерухомості зможуть пройти закарпатці

Закарпатці зможуть пройти іспит для реєстраторів бізнесу та нерухомості

18 лютого пройде іспит для кандидатів у реєстратори та реєстраторів, які були відключені від доступу до реєстрів.

24.10.2018 року Уряд підтримав пропозицію Міністерства юстиції щодо проведення обов’язкового анонімного тестування осіб, які мають намір здійснювати діяльність державних реєстраторів.

Професійна підготовленість потенційних державних реєстраторів, а саме перевірка наявності у них знань та навичок, необхідних для здійснення такої діяльності, буде проводитись Міністерством юстиції України шляхом періодичного автоматизованого анонімного тестування.

Так, КМУ своєю постановою від 24.10.2018 року за №860 «Про реалізацію експериментального проекту у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» затвердив Порядок реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Визначення професійної компетентності в обов’язковому порядку буде здійснюватися щодо фізичних осіб, які мають намір здійснювати функції державних реєстраторів, під час призначення їх на відповідні посади/укладення трудових договорів із суб’єктами державної реєстрації, а також щодо державних реєстраторів, стосовно яких Мін’юстом прийнято рішення про тимчасове блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, перед відновленням їм доступу до відповідного Реєстру. На сьогоднішній день за порушення тимчасово або повністю відключені від доступу до реєстрів близько півтори тисячі осіб.

Визначення професійної компетентності буде здійснюватися окремо у сфері державної реєстрації нерухомості та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Організація визначення професійної компетентності осіб буде здійснюватися Мін’юстом шляхом автоматизованого анонімного тестування, що буде проводитися один раз на місяць.

Перший іспит для кандидатів у реєстратори та реєстраторів, які були відключені від доступу до реєстрів, відбудеться 18 лютого цього року. Він пройде у вигляді комп’ютерного тестування. Іспит буде відбуватися в режимі людина-комп’ютер, тобто без впливу людського фактора.

Тестування буде проходити в окремому приміщенні, де буде знаходитись той, хто складає іспит і комп’ютер. Буде також обов’язковий відеозапис і вільний доступ ЗМІ.

Під час тестування тестові завдання будуть формуватися безпосередньо системою для кожної особи індивідуально шляхом генерування у довільній формі. 100 запитань і 2 години на тестування. Особа, яка відповіла на 75 і більше запитань, визнається такою, що підтвердила свою кваліфікацію. Через день їй видається відповідний сертифікат. Ті, хто тільки починають свою професію реєстратора, повинні також пройти двотижневі курси навчання користування реєстром в ДП «НАІС» і отримати так званий ключ доступу.

Особи, які не пройдуть тестування, можуть повторно звернутися до Мін’юсту та пройти його, інформує Маріанна Готра, заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.

Підвищення кваліфікації реєстраторів та якості послуг, які вони будуть надавати громадянам і які стосуються долі їхнього майна, корпоративних прав чи бізнесу, є обов’язковою умовою ефективної роботи сфери державної реєстрації.

Очікується, що в результаті реалізації експериментального проекту зменшиться кількість скарг на дії державних реєстраторів, підвищиться якість надання ними адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та бізнесу, зросте рівень суспільної довіри до державних інституцій.


За матеріалами: Новини Закарпаття
14.12.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1137

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]