Головна » 2015 » Червень » 26 » На Іршавщині пройде свято збережених традицій, фестиваль ковальського мистецтва

На Іршавщині пройде свято збережених традицій, фестиваль ковальського мистецтва

27-28 червня в с.Лисичово на Іршавщині відбудеться "Гамора-2015". Традиційно, фестиваль гуртує майстрів ковальської справи з різних областей України та близького зарубіжжя довкола унікальної місцевої атракції – водяної кузні, спорудженої у XVIII ст. Сьогодні кузня відома не лише як пам’ятка ковальського ремесла, але і як єдина з подібних у Європі, що досі функціонує.

Цьогоріч участь у фесті візьмуть зо 20 ковалів – як любителів, так і професіоналів гарячої та холодноїобробки металу. Майстри змагатимуться у кількох номінаціях, а крім того – демонструватимуть свої вміння глядачам і навіть навчатимуть їх базовим принципам ковальства, щоби всяк охочий зміг викувати щось власноруч. Також, відвідувачам запропонують спробувати себе в інших видах ремесел та рукоділля, долучившись до майстер-класів.

Окрім того, в програмі передбачені численні виступи фольклорних колективів, власне, в перші роки існування "Гамори" колоритне концертне дійство було чи не основним наповненням фесту. Наостанок організатори запланували підйом на полонину Кук (залежно від погоди) та акцію "Ковальське багаття", під час якої туристів знайомитимуть із місцевими народними традиціями.


За матеріалами: Новини сьогодні
26.06.2015
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1981

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]