Головна » 2023 » Липень » 4 » Найбільш чутливі до болю породи собак назвали вчені

Найбільш чутливі до болю породи собак назвали вчені

Понад 90 відсотків із нас, включаючи ветеринарів, вважають, що різні породи собак мають різний рівень чутливості до болю, хоча наукових доказів цьому мало. Або, принаймні, досі не було. У дослідженні за участю 10 різних порід собак дослідники з Університету штату Північна Кароліна підтвердили, що тварини справді мають різну толерантність і чутливість до болю. Цікаво, однак, що результати не завжди збігалися з тим, як ветеринари бачать больову чутливість у різних порід.

"Ветеринари мають досить сильний консенсус у своїх оцінках чутливості до болю у собак різних порід, і ці оцінки часто суперечать оцінкам представників громадськості", — каже ветеринарний біхевіорист з Університету штату Північна Кароліна Маргарет Груен.

"Тож ми хотіли знати – по-перше – чи правда це? Якщо ми візьмемо 15 собак 10 порід, оцінених як висока, середня та низька чутливість, і перевіримо їхні пороги чутливості, чи побачимо ми відмінності, і якщо так, чи будуть вони узгоджуватися з тим, що вважають ветеринари? Чи можливо, що ці погляди є результатом емоційної реактивності та поведінки собаки під час спілкування з ветеринаром?”

У дослідженні взяли участь 149 дорослих собак чоловічої та жіночої статі, згрупованих за тим, як ветеринари та широка громадськість оцінювали їх з точки зору чутливості до болю: висока (чихуахуа, німецька вівчарка, мальтійська болонка, сибірський хаскі); середні (бордер-коллі, бостон-тер’єр, джек-рассел-тер’єр); або низький (золотистий ретривер, пітбуль, лабрадор ретривер). Вважається, що люди з високою больовою чутливістю мають нижчу толерантність до болю.

Адаптувавши тести на м’які зовнішні подразники, що використовуються на людях, команда перевірила чутливість собак до болю, натискаючи різними предметами на лапи. Емоційну реактивність також вимірювали, використовуючи плюшеву мавпу, яка рухалася і видавала звуки, а також взаємодію з людиною, яку собака не знала.

Результати дещо відрізнялися між тестами, але була явна різниця в чутливості до болю між породами, що відповідає громадській думці. Однак оцінки ветеринарів не завжди збігалися з результатами.

Скільки часу потрібно кожній породі собак, щоб відреагувати на термозонд, розташований на плюсні собаки. (Caddiell та ін., Frontiers in Pain Research, 2023)

Наприклад, мальтійські болонки, як правило, мали високий поріг чутливості до болю або низьку толерантність до болю (швидко реагували на подразники), як передбачали опитування ветеринарів. Проте ветеринари також оцінили сибірських хаскі як схожих за високим порогом больової чутливості, тоді як ці собаки були ближче до середини рейтингу та менш чутливі до болю.

Лабрадори та золотисті ретривери незмінно були на вершині рейтингу переносимості болю (отже, низька чутливість). Це знову передбачили ветеринари, які схильні думати, що собаки можуть терпіти більше болю, ніж загалом. Дослідники також виявили, що собаки, які менш схильні брати участь у тестах емоційної реактивності, іноді також мали вищий поріг чутливості до болю, але цей зв’язок не є остаточним і потребує подальшого вивчення.

"Ці поведінкові відмінності можуть пояснити різні оцінки ветеринарів, але не фактичну толерантність до болю між породами", — каже Дункан Ласселлс, ветеринарний хірург з Університету штату Північна Кароліна.

"Це дослідження є захоплюючим, тому що воно показує нам, що існують біологічні відмінності в чутливості до болю між породами. Тепер ми можемо почати шукати потенційні біологічні причини, щоб пояснити ці відмінності, що дозволить нам лікувати окремі породи більш ефективно"».

Коротко кажучи, лише тому, що собака поводиться нервово, це не обов’язково означає, що вона більш-менш чутлива до болю. Це те, що може бути корисним, коли справа доходить до догляду за собаками у важких ситуаціях, наприклад у ветеринарів. З кращим розумінням того, чому певні породи легше переносять біль, ніж інші, що, як ми сподіваємося, зможуть дати майбутні дослідження, у майбутньому стане можливим точніше призначати знеболюючі засоби.

«Що стосується поведінки, ці висновки показують, що нам потрібно думати не лише про біль, але й про тривогу собаки у ветеринарному середовищі», — каже Грюн. «І вони можуть допомогти пояснити, чому ветеринари можуть так думати про чутливість певних порід».


За матеріалами: Новини сьогодні
04-07-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1418

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]