Головна » 2024 » Липень » 3 » Нові правила перевезення тварин розробила "Укрзалізниця"

Нові правила перевезення тварин розробила "Укрзалізниця"

"Укрзалізниця" ініціювала оновлення правил перевезення тварин і вже подала зміни на затвердження. Про це повідомила пресслужба компанії.

Компанія розповіла, що для оновлення правил вивчила "тонни фідбеку", досвід залізниць-партнерів, залучила експертів зоозахисної організації UAnimals, юристів, колег з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. Зміни готові обговорити з громадськістю та врахувати інтереси власників тварин і "всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними".

Після затвердження нової редакції правил "Укрзалізниця" пообіцяла такі зміни:

  • Прибрати визначення "жорстка конструкція" з опису переносок: підійде сучасний рюкзак для тварин, аби тільки з водонепроникним поглинальним дном.
  • Для малих тварин до 45 см у холці дозволять тимчасове перебування без переноски — для здорової активності та/або сну на полиці купе.
  • Для великих собак від 45 см дозволять проїзд ще й у вагонах СВ та РІЦ (RIC) за умови повного викупу купе.
  • Для великих собак в "Інтерсіті+" проїзд теж стане можливим — за умови викупу всіх місць, які розміщені єдиним блоком у ряду.
  • Будь-які службові собаки представників Сил оборони зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів — з намордником і повідцем.

"Якщо ви відчуватимете дискомфорт або алергічну реакцію від сусідства з твариною, ми забезпечимо альтернативні місця", — кажуть у компанії.

Перед затвердженням Державною регуляторною службою України проєкт наказу з усіма змінами винесуть на суспільне обговорення, щоби врахувати інтереси всіх пасажирів і забезпечити комфорт кожного на борту.

Що передувало?

У березні в соцмережах поширили історію нацгвардійця Валерія та його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі "Інтерсіті" з Києва до Чернігова через те, що собака вищий за 45 сантиметрів у холці.

На тлі цього одна з пасажирок обурилася. У компанії пояснили, що нині діють застарілі правила перевезення тварин, і пообіцяли оновити їх.

Як стало відомо керівникові пресслужби Нацгвардії Руслану Музичуку, цей випадок — збіг обставин, і військовий сам сказав провіднику, що їхатиме в тамбурі, оскільки діють правила, які не дозволяють заводити службових собак "у такі місця".

Згодом зоозахисна організація UAnimals оголосила, що разом з "Укрзалізницею" напрацює оновлені правила перевезення тварин у поїздах.


За матеріалами: Новини сьогодні
03-07-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1206

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]