Головна » 2022 » Грудень » 16 » Оборонний бюджет США на 2023 рік ухвалив Сенат

Оборонний бюджет США на 2023 рік ухвалив Сенат

Верхня палата Конгресу США ухвалила в четвер законопроєкт з оборонним бюджетом країни на 2023 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі посилення заходів зі стримування рф у Європі, підтримку союзників по НАТО й України.

Тепер документ буде відправлений на підпис главі Білого дому, передає The Hill.

Проєкт Закону про оборонний бюджет США (NDAA - 2023) був прийнятий переважною двопартійною більшістю: 83 сенатори проголосували «за», 11 висловилися «проти». Він передбачає виділення на потреби оборони США на $45 мільярдів більше, ніж президент Байден подавав у офіційному запиті до Конгресу. Загалом, новий оборонний бюджет охоплює $817 мільярдів на витрати Міністерства оборони та $30 мільярдів Міністерству енергетики США.

Законопроєкт містить статті з військовою допомогою іншим країнам. Зокрема, $800 мільйонів призначені Україні. Ця сума розглядається окремо від інших багатомільярдних законодавчих актів, які Конгрес США ухвалював після масштабного вторгнення рф в Україну.

Крім того, в документі передбачається виділення $6 мільярдів на Європейську ініціативу стримування. Ця програма була започаткована в 2014 році після спроби рф анексувати Крим.

Як повідомлялося, ухвалені обома палатами Конгресу США законопроєкти набувають чинності законів після підписання главою Білого дому.


За матеріалами: Новини сьогодні
16-12-2022
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1368

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]