Середньовічні фрески, чеський квартал і синагога - закарпатське місто Хуст
Містечку Хуст – 925 років. Воно в самому серці Закарпаття, у долині, оповитій трьома річками.
Над містом височіють руїни середньовічного Хустського замку, який почали зводити ще 1090 року угорські правителі, повідомили Факти.
Міцну фортецю жодного разу не взяли нападники. Зруйнували її наприкінці 18 століття блискавки, влучивши у порохову вежу. Із каміння замкових стін посеред Хуста спорудили величний храм Святої Анни.
У маленькому Хусті багато старовинних церков і єдина на все Закарпаття діюча синагога. Та дивовижний римо-католицький костел, зведений ще 1380 року.
Хустяни тут не лише молилися. Храм оточує півтораметровий оборонний мур, а кам’яні стіни костелу – ще міцніші. Люди ховалися тут від частих повеней та набігів ворогів. Тринадцять років тому тут знайшли унікальні середньовічні фрески.
-Середньовічні фрески належать до 14 і 15 століття. В середні віки протестанти, які заволоділи храмом, їх замалювали, тепер вони відкриті світу. Посередині три постаті святих. Збоку, найімовірніше, Марія Магдалена, яка вклоняється Ісусу. Костел унікальний, бо в ньому переплелися готика, бароко і класицизм, – розповідає пастор Людвіг Йовзан.
Славиться Хуст власним чеським кварталом – упродовж двадцяти років місто було у складі Чехословаччини. У березні 1939 року на кілька днів це містечко стало столицею Карпатської України. Уже тоді українці, що тут жили, прагнули незалежності.
Хуст – серед фіналістів Всеукраїнської акції 7 чудес України: історичні міста та містечка. Нині триває етап презентації фіналістів.
Своїми красотами вже похвалилися кілька міст. Акція не лише нагадує про історію українських міст. Вона є добрим поштовхом для розвитку туризму, зростання економіки та популяризації найкращих куточків України.
Переможців конкурсу оголосять 9 листопада. А самі жителі Хуста вірять – їхнє місто увійде у сімку найкращих міст України.