Головна » 2015 » Червень » 18 » Шоста хвиля мобілізації стартує в Україні

Шоста хвиля мобілізації стартує в Україні

Сьогодні, 18 червня, в Україні стартує шоста хвиля часткової мобілізації, на даний момент заключна. Додаткова військова мобілізація викликана значним напруженням ситуації на сході країни.

Чи буде оголошена сьома і восьма хвиля, поки що невідомо. Кілька джерел "ЛІГАБізнесІнформ" у виконавчій владі не виключили нових хвиль мобілізації навіть у тому випадку, якщо бойові дії в Донбасі і активність військ Росії на кордоні збережуться на поточному рівні.

Про плани провести шосту хвилю мобілізації стало відомо ще наприкінці 2014 р., коли секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов оголосив, що в Україні в 2015 р. буде проведено три хвилі військової мобілізації.

З 20 січня 2015 р. оголошена перша хвиля мобілізації (загалом четверта хвиля, враховуючи три хвилі мобілізації в 2014 р. – ред.) тривалістю 90 днів, з квітня – друга хвиля, тривалістю 60 днів, а з червня – третя, тривалістю також 60 днів (п'ята і шоста відповідно, – ред.).

При цьому військовий прокурор Анатолій Матіос на початку січня 2015 р. прогнозував, що шоста хвиля мобілізації торкнеться 50 тис. осіб.

За даними Генштабу, принципових відмінностей від попередньої п'ятої хвилі не буде. Як і за попередньої хвилі, офіційно штаб не розголошує кількості людей, яких планує призвати в рамках шостої хвилі, проте, за даними ЗМІ, минулого разу були мобілізовані близько 20 тис. осіб.

"Кількісні та якісні показники, а також порядок проведення черг мобілізації є показниками мобілізаційного плану і являють собою інформацію з обмеженим доступом", – пояснили в Генштабі.

Зазначається, що перелік основних спеціальностей, які цікавитимуть Збройні сили, також залишився тим самим: "Це розвідники, танкісти, артилеристи, водії, зв'язківці, сапери, механіки-водії".

При цьому уникнути призову на строкову службу зможуть ті, хто не пройшов медкомісію або має право на відстрочку. Зокрема, відстрочка дається громадянам, які самотужки утримують непрацездатних родичів, у кого вагітна дружина, діти-інваліди або мінімум дві дитини. Також відстрочка діє для студентів та аспірантів денної форми навчання, а також педагогів і медиків, що працюють у селах.

Нагадаємо, 12 червня президент України Петро Порошенко підписав указ про часткову демобілізацію в липні-вересні 2015 р.


За матеріалами: Новини сьогодні
18.06.2015
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1924

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]