Симптоми нестачі вуглеводів названі

21-11-2021
Автор: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1263

Нестача вуглеводів у раціоні людини провокує занепад сил, погану концентрацію уваги та інші проблеми.

вуглеводи

Найбільш здоровими постачальниками вуглеводів є овочі, фрукти та цільне зерно – ці продукти містять також клітковину, вітаміни та глюкозу, що підтримує рівень цукру в крові без його падіння. Німецьке суспільство харчування констатує, що вуглеводи повинні становити щонайменше 50 відсотків харчових компонентів, які забезпечують організм енергією. Їх нестача у раціоні загрожує виникненням наступних неприємних явищ.

Втома та слабкість. Не одержуючи необхідної кількості вуглеводів, організм відчуває нестачу глюкози, найважливішого джерела енергії. Як наслідок, падає рівень цукру в крові, що спричиняє почуття втоми, слабкості.

Потяг до солодкого. Падіння рівня цукру в крові (див. пункт вище) викликає сильну потяг до їжі — так організм намагається відновити його концентрацію. При цьому слабко працюють механізми контролю, людина може переїдати і не помічати. Особливо сильною в такі моменти стає потяг до солодкого, адже воно найшвидше «піднімає» цукор у крові.

Неприємний запах із рота. У людей, які дотримуються жорсткого низьковуглеводного харчування, нерідко виникає неприємний запах з рота. Це відбувається через те, що організм, якому не вистачає вуглеводів, починає використовувати для вироблення енергії жирові запаси. Цей процес супроводжується виділенням кетонів – хімічних сполук, що випаровуються через рот, і роблять дихання неприємним.

Проблеми із травленням. Натуральні продукти, багаті на вуглеводи, зазвичай містять багато клітковини. Її недолік може призвести до запору.

вуглеводи

Головні болі. Мозок є головним споживачем глюкози, і коли її рівень падає через брак вуглеводів, ми починаємо відчувати неприємні симптоми погіршення його роботи – головний біль, неможливість сконцентруватися, проблеми з пам’яттю.

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]