Головна » 2022 » Липень » 1 » До кінця року у поїздах ''Укрзалізниці'' з'явиться Starlink

До кінця року у поїздах ''Укрзалізниці'' з'явиться Starlink

поїзд укрзалізниця

До кінця поточного року у транспортних засобах "Укрзалізниці" з'явиться супутниковий інтернет від Starlink. Технологію вже успішно протестували, незважаючи на те, що Starlink не призначений для роботи на об'єктах, які рухаються з високою швидкістю. Про це заявив керівник Держспецзв'язку Юрій Щиголь. За його словами, результати тесту здивували навіть представників Starlink.

"Вже протестовано пілотний проєкт встановлення Starlink у поїздах Укрзалізниці, і це дійсно працює. Коли після тестування звʼязалися з технічними фахівцями Starlink і показали, як це працює, – навіть вони здивувалися, що ми змогли так застосувати Starlink. За технічними характеристиками він не повинен працювати на таких швидкостях. Але працює і надає послуги", – зазначив Щиголь.

Щиголь зазначив, що у поїздах "Укрзалізниці" супутниковий інтернет від Starlink може з'явитися до кінця 2022 року. Проте він нагадав, що Starlink зазвичай не використовується як основний канал зв'язку.

Але в Україні оператори, провайдери та об'єкти критичної інфраструктури використовують його для оновлення своїх мереж. А постачання Starlink продовжуватимуться, і Україна зможе відновлювати зв'язок на звільнених територіях, вважає Щиголь.

Starlink – глобальна супутникова система, що розгортається компанією SpaceX для забезпечення високошвидкісного широкосмугового супутникового доступу в Інтернет у місцях, де він був ненадійним, дорогим або повністю недоступним. Щоб отримати доступ до такого Інтернету, потрібна наземна станція. Це спеціальна тарілка, яка встановлюється в місці, де сигналу нічого не заважало (наприклад, на даху). Далі тарілка підключається до Wi-Fi роутера за допомогою спеціального кабелю.

За останні чотири місяці Україна отримала від різних країн, компаній та організацій близько 12 тисяч терміналів Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска. Поки що все обладнання працює безкоштовно, фінансові питання вирішуватимуться після війни.

У червні компанія Starlink Ukraine отримала ліцензію оператора. У період військового стану в Україні дозволили використовувати системи Starlink усім охочим.


За матеріалами: Новини сьогодні
01-07-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 11045

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]