Головна » 2022 » Січень » 11 » Газопровід, що йде в обхід Росії, добудували у Європі

Газопровід, що йде в обхід Росії, добудували у Європі

європа газопровід

Як зазначили в пресслужбі GIPL, газопровід має зменшити енергозалежність країн від РФ. Орієнтовно GIPL (Gas Interconnection Poland-Lithuania) буде запущений в середині 2022 року.

GIPL з'єднає країни Балтії та Фінляндію через естонсько-фінський газопровід Balticconnector з газовою мережею ЄС.

"GIPL дозволить учасникам газових ринків всіх підключених країн забезпечити ефективне використання інфраструктури та, при необхідності, механізму солідарності, допомагаючи один одному в поставках енергії та торгівлі зеленим газом", – заявив Нямунас Бікнюс, гендиректор Amber Grid.

Зараз GIPL перевірений на максимальне навантаження і заповнений газом.

Загальна вартість проєкту - близько 500 млн євро.

Газопровід в обхід Росії

У 2010 році Литва заявила про те, що має намір побудувати газопровід Amber, який з'єднає країни Прибалтики з газотранспортною системою ЄС в обхід Росії.

У квітні 2010 року Литва і Польща подали до Єврокомісії заявку на будівництво Amber в рамках програми розвитку європейських енергетичних мереж.

2 серпня 2010 року оператори газотранспортних систем Польщі та Литви Gaz System і Lietuvos Dujos підписали меморандум з будівництва Amber.

Новий трубопровід пропускною здатністю до 5 мільярдів кубометрів газу на рік мав пройти з Литви до Польщі. Цього обсягу палива мало вистачити, щоб забезпечити потреби в газі Литви, Латвії та Естонії. Вартість проєкту, який планували звершити до 2015 року, оцінювали в 600 мільйонів євро.

Паралельно влада Литви ініціювала розділ Lietuvos Dujos на транспортну і торговельну складові, також намагаючись позбутися впливу "Газпрому".


За матеріалами: Новини сьогодні
ТОП:
11-01-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1300

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]