Головна » 2019 » Травень » 27 » Власник полуничного поля — про заробітки на сезонних ягодах

Власник полуничного поля — про заробітки на сезонних ягодах

Смакуйте і рахуйте! Власник полуничного поля — про заробітки на сезонних ягодах

“У середньому з одного куща можна зібрати 300 грамів полуниць", - каже фермер.

26-річний Михайло Габель зі села Ключарки, що на Мукачівщині, вирощує полуниці вже п’ятий рік. Поле має три гектари. Вивчився на агронома, за порадою родичів посадив ягоди — і полюбив цю справу.

Чоловік розповідає, що цьогоріч через несприятливу погоду ягідки дозрівають із невеличким запізненням. Михайло планував зібрати 10 тонн ягід, але, мабуть, загалом урожай буде скромнішим — чимало рослин важко перенесли зиму і прохолодну дощову весну.

Торік фермер зібрав 8 тонн ягід. У середньому збував по 20 гривень за кілограм, тож загалом виторг становив приблизно 160 тисяч гривень.

“Коли ж тільки почав вирощувати полуниці, пішов у мінус, — ділиться спогадами Михайло. — Прибуток ягоди стали давати аж на третій рік”.

Каже, що багато чого про вирощування полуниць не знав — з роками навчився. Наприклад, саджанці найкраще садити наприкінці серпня — тоді кущ виростає більшим й урожайність кожного сягає 300 — 350 грамів. А якщо запізнитися — у майбутньому кущик дасть лише 100 грамів ягід.

Прибуток ягоди стали давати аж на третій рік.

“Головне — не здаватися, навіть якщо підводить погода. Садити й далі, вивчати різні сорти, технологію, враховувати особливості полуниць, — радить Михайло. — Наприклад, є м’які сорти, які не витримують довгого транспортування”.

Окрім знань, у цей бізнес треба вкласти чимало грошей. Тільки для одного ряду завдовжки 100 метрів потрібно купити 670 саджанців по 1 гривні. “Враховуйте, що в середньому 10% не приймається”, — каже Михайло. Аби підвести крапельне поливання, на 100-метровий ряд доведеться витратити 120 гривень. Посаджену полуницю накривають плівкою — це ще плюс 300 гривень. Тож кожен стометровий ряд витягне з кишені понад тисячу гривень першочергових затрат.

Окрім того, слід врахувати, що саджанці треба підживлювати, плюс — затрати на поливання, оренду землі, використання техніки й плату за роботу працівникам. Ще Михайло додає до кошторису сіно — ним варто всіяти проміжки між рядами полуниці, щоб захистити ягоди під час дощів від забруднення.

“У середньому з одного куща можна зібрати 300 грамів полуниць, — підраховує фермер. — За сприятливих умов зі 100-метрового рядка матимемо до 180 кілограмів ягід. Це приблизно 3,5 тисячі гривень при ціні 20 гривень за кілог рам”.

Михайло запевняє: у його занятті є лише один недолік — доглядати полуницю треба увесь рік, а плодоносить вона лише один місяць на рік.


За матеріалами: Новини Закарпаття
26.06.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 155

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]